Genel 22 ARALIK 2008 / 07:30

PhotoPlus'ta İstanbul fotoğrafları

PhotoPlus Fuarı etkinlikleri İstanbul konulu fotoğraf yarışması ile başlıyor.

PhotoPlus Fuarı etkinlikleri İstanbul konulu fotoğraf yarışması ile başlıyor.


Dünya Fuar Yapım, Photoplus Fotoğraf Digital Baskı ve Görüntüleme Sistemleri Fuarını 19-22 Mart 2009 tarihleri arasında düzenleyecek. İstanbul Expo Center’da gerçekleşecek organizasyonun ilk etkinliği ise İstanbul konulu fotoğraf yarışması olacak. Son başvuru tarihi 23 Şubat olan yarışmanın jürisinde fotoğraf sanatçıları Coşkun Aral, Niko Guido, Mehmet Günyeli, İzzet Keribar, Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Nadir Ede ve Dünya Fuar Yapım Temsilcisi Nadir Kayacan yer alıyor.


Renkli ve siyah beyaz kategorilerinde fotoğrafların katılacağı yarışmanın birincilik ödülü 5 bin YTL. Amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılara açık olan yarışmada ikinciye verilecek ödül 3 bin YTL ve üçüncüye verilecek ödül ise bin 500 YTL. Yarışmada ayrıca üç adet 500 YTL'lik mansiyon ödülü verilecek. Yarışmanın sonuçları 3 Mart’ta açıklanırken ödül töreni ve sergileme fuarın açılış tarihinde gerçekleşecek. Eserlerin bir kopyası, çekildiği orijinal çözünürlükte, baskı kadrajlarında ve JPEG formatında bir CD’ye kayıt edilerek gönderilecek. Bir yarışmacının en fazla 4 eserle katılabileceği yarışmanın sonuçları, www.photoplus09.com, www.fotopya.com.tr ve www.tfsf.org adreslerinden duyurulacak. 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun