Genel 20 NİSAN 2010 / 13:18

Philips de krizden çıkıyor

Philips krizin etkilerini üzerinden atarken ilk çeyrek karını açıkladı.

Philips krizin etkilerini üzerinden atarken ilk çeyrek karını açıkladı.


Şirket 2009 yılında yaşadığı ağır kayıplardan sonra yılın ilk üç ayında vergi öncesi 431 milyon dolar kâr elde ettiğini açıkladı.

Satışlarda yüzde 18 oranında büyüme kaydeden Philips, bu büyümenin krizden çıkışı sağladığını belirtiyor. Geçen yıla oranla televizyon satışlarının arttığını söyleyen Philips CEO'su Gerard Kleisterlee sonuçlardan memnun olduğunu dile getirdi.

Geçen yıla oranla karın artığını söyleyen Kleisterlee, "Son çeyrekte aldığımız sonuçlar iş gücümüzü gerçek potansiyelini ortaya koyuyor" dedi.

Ancak yılın kalan kısmı hakkında ihtiyatlı konuşan Kleisterlee, ekonomik belirsizliğin devam ettiğini ve tüketici güveninin hala düşük olduğunu vurguladı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun