Genel 06 MAYIS 2010 / 10:37

Philips aydınlatmada "enerji tasarrufu" diyor

Philips verimsiz tüm ampullerin yerine tasarruflu alternatiflerini sunuyor.

Philips verimsiz tüm ampullerin yerine tasarruflu alternatiflerini sunuyor.


AB, enerji verimliliği ve karbon emisyonlarının azaltılmasına yönelik çalışmalarına hızla devam ediyor. 2009 yılında yasaklanan 100 W'lık enkandesan ampullere, 75 Watt da eklendi. Enkandesan ampullerin Avrupa'da yasaklanması Türkiye pazarına da girememeleri anlamına geliyor. Çünkü enkandesan ampuller AB'ye giremediği için CE belgesi de alamıyor. Türkiye'ye ithal edilen ürünlerde ise CE belgesi alınması zorunlu kılınıyor.

Türkiye'de 1.4 milyar avroluk tasarruf

Philips yeni düzenlemelere uygun çözümleri hızlı bir şekilde hayata geçiriyor. Verimsiz şeffaf ampul kullanımının sona erdirilmesi, enerji verimliliğinin artması ve karbon emisyonlarının azaltılmasına önemli adımlar atıyor. Avrupa'daki evlerde verimli aydınlatmaya geçilmesiyle enerji maliyetlerinde yılda 10 milyar Euro değerinde tasarruf sağlanırken, enerji tasarruflu aydınlatma çözümlerinin kullanılması Türkiye'de yılda 1.4 milyar Euro tasarruf sağlamayı mümkün kılıyor. 7 bin GWh'lik enerji tasarrufuna eşit olan bu rakam aynı zamanda 190 milyon ağacın temizleyebileceği 4.2 milyon tonluk karbondioksit salınımından tasarruf anlamına da geliyor.

Philips, ise bu noktada verimsiz tüm ampullerin yerine tasarruflu alternatiflerini sunuyor. Yeni nesil LED, enerji verimli halojen ve enerji tasarruflu kompakt floresan ampul gibi alternatif aydınlatma çözümlerini tüketicilerin ulaşabileceği zincir mağazalarda ve tüm satış noktalarında özel kampanyalar ile hazır hale getiriyor. Ayrıca tüm profesyonel müşterilerinin aydınlatma ihtiyaçlarını karşılamak için, verimli ürün gamının üretim kapasitesini de artırıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun