Genel 02 MAYIS 2012 / 11:20

Philips’ten geleceğe ışık tutacak yenilikler

Gelecek Bilirubin, OLED ve HiFU'da

1891 yılından bu yana inovatif çalışmalar yapan Philips, 2011 yılında da AR-GE yatırımlarına 1,6 milyon euro harcadı. 54 bin patent ve 7o bin tasarım hakkına sahip olan şirket, yeni ürün portföyünü tanıttı. Bilirubin Battaniyesi

Işığın insanların sağlık ve mutluluğu üzerindeki etkisini araştıran şirket bu doğrultuda geliştirdiği yeni konsept ürünüyle bebeklere yaşamlarının ilk kritik evrelerinde yardımcı olacak, yenilikçi bir çözüm sunuyor.

Normal hamilelik süreci tamamlandıktan sonra yeni doğanların yüzde 60’ı ve prematüre bebeklerin yüzde 90’ı yenidoğan sarılığına yakalanıyor. Bu durum tedavi edilemezse, hastalık ölümcül olabiliyor.

Yenidoğan bebek gözleri kapalı olarak mavi ışık altında bırakılma süreci, hem bebek hem de ebeveynler için rahatsızlık verici oluyor.

Bu noktada devreye giren şirket, söz konusu durumu göz önünde bulundurarak mavi ışık yayan bir battaniye geliştirdi. Bilirubin adını taşıyan bu battaniyeyle birlikte tedavi sırasında konfor seviyesi arttırıldığı gibi bebekler ebeveynlerinin kucağında yatarken rahatça tedavi görebiliyor. Bu sayede bebeğin stresi azalırken, ebeveynlerin bebekleriyle doğal olarak bağ kurmasına herhangi bir engel kalmıyor.Gıda Temizliği

Sanılanın aksine taze sebze ve meyveler o kadar da güvenli besin kaynakları değiller. Özellikle iyi yıkanmamış sebze ve meyveler, üzerlerindeki tarım ilacı kalıntıları sebebiyle tehlike saçıyor.

Meyve ve sebzelerin üzerindeki tarım ilacı kalıntılarının çoğu ne rüzgarla ne de yağmurla, hatta lavabonuzda bile, kolayca temizlenemiyor. Piyasada satılan gıda temizliği ürünleri, bu kalıntıların yalnızca %20 veya 30’unu temizleyebilirken, bu kalıntılar çoğu zaman bir çok hastalığın gizli sebebi oluyor.

Philips, tarım ilacı kalıntılarını, gıdalardan kolay ve etkili ve kimyasal katkı maddesi kullanmaksızın çözmenin yolunu yeni geliştirdiği cihazla buldu. Bu sayede zehirli tarım ilacı kalıntılarını temizlendiği gibi sağlıklı meyve-sebze tüketiminin güvenli ve kolay yolunu insanlığa sunuyor.
City Touch

Kentler büyümeye ve gelişmeye devam ederken, bu büyüme birçok sorunu da beraberinde getiriyor. Şehirlerin yaşamak ve çalışmak için güvenli, cazip ve hareketli bölgeler olmasının anahtarlarından biri aydınlatmadan geçiyor.

Aydınlatmanın önemini yaptığı CityTouch çalışmasıyla gösteren şirket, bu çalışmayla birlikte gerektiğinde ve gerektiği yere, gerektiği kadar aydınlatma sağlayarak, yolların ve sokakların güvenliğini artırabiliyor, mahallelerde özel bir atmosfer yaratabiliyor. Bunun yanı sıra yeni çalışma LED ışıklandırmasıyla birlikte kullanıldığında, elektrik faturalarını ve bakım masraflarını da yüzde 70’e kadar düşürüyor.OLED

Marka kimliği oluşturmada yenilikçi tasarım ve göz alıcı enstalasyonların büyük rol oynadığı yadsınamaz. Organik LED'ler bu doğrultuda ışıkla oynamanın ve bütünleşmenin yeni yolu olduğunu söyleyebiliriz.

Philips Lumiblade Living Shapes OLED aydınlatma enstalasyonu, 1152 adet OLED’den oluşuyor ve toplam 72 panele sahip. Şirketler, bekleme salonları, otel lobileri ve modern konut uygulamaları için ideal çözümü sunuyor.HiFU

Kanser tedavisi, son otuz yılda önemli ölçüde ilerlemiş olmasına rağmen, tümörlerin cerrahi yoldan alınması, radyoterapi veya kemoterapi işlemleri bulantı ya da saç kaybının da içinde bulunduğu çok sayıda yan etkiyi beraberinde getiriyor.

Ses dalgaları kullanılarak gerçekleştirilen bir tedavi cinsi olan HIFU bu durumu değiştiriyor. HIFU olarak tanımlanan ve yüksek yoğunluk odaklı ultrason denen ses türü, rahimdeki kötü huylu olmayan tümörlerin tedavisinde kullanılıyor.

Philips HIFU kullanımını, meme, prostat, karaciğer ve hatta en ölümcül ve tedavi edilmesi en zor kanser türlerinden biri olan pankreas kanserini de kapsayacak biçimde, genişletmenin yollarını arıyor.

Bu zamanla, yatarak tedavinin yerini ayakta tedaviye bırakması, hastaların kendi evlerinin konfor ve güvenliğinden uzaklaşmasına gerek kalmaması anlamına gelebilir.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun