Genel 29 EYLÜL 2010 / 13:22

PES 2011’in tanıtımı yapıldı

Ünlü futbol oyun serisinin yeni oyunu, kullanıcı deneyiminin öne çıktığı toplantıda tanıtıldı.

Ünlü futbol oyun serisinin yeni oyunu, kullanıcı deneyiminin öne çıktığı toplantıda tanıtıldı.


Merakla beklenen, sevilen futbol oyunu Pro Evolution Soccer 2011 tanıtımı yapıldı. Tanıtım için kurulan 24 oyun konsolunda oyunseverler heyecan dolu dakikalar yaşadı.

Tanıtımda PES 2011’in Ekim ayının ilk haftasında PS3, Xbox 360 ve PC için, Ekim ayının sonunda PS2, PSP ve Wii platformları için raflardaki yerini alacak. PES 2011 oyununda menülerin Türkçe olması çekici. Bu konuda bazı eleştiriler de getirilebilecek olması Türkçe’ye verilen değere gölge düşürmesin. Çünkü oyunların Türkçe olması bugüne kadar pek sık rastlamadığımız bir uygulama.

Oyun serisinin son üyesinde pas hassasiyeti oyuncuları zorladı

PES 2011’in demosu ilk olarak piyasaya çıktığında, oynanan oyun çoğu kullanıcıyı memnun etmemişti. Demoyla oyunun tam sürüm piyasaya sürülmesi arasında uzun süre geçmeyeceğini bilmemize rağmen, bazı değişiklikler yapılabilir umudunu hep taşıdık. Konami’den bunca yılın hatırına daha iyi bir oyun bekliyorduk. Şimdi tam sürüm oyunla ilgili görüşlerimize geçelim.

Öncelikle demosundan sonra uzun süreli maç yapabilmek ne kadar da olsa oyuna biraz daha ısınmamızı sağladı. Serinin önceki oyunlarından alışkın olduğumuz şut çekerken aşağıda dolan bara göre ivmelenmesi, pas atarken de geçerli oluyor. Pasın şiddetinin ayarlanmasının yanında, kısa mesafedeki paslar da dahil olmak üzere her pas atarken yönettiğiniz oyuncuyu hiçbir şeyin farkında değilmişcesine yönlendirmeniz gerekiyor.

Öyle ki, hemen yanındaki arkadaşına pas atması gerekirken, top hiç tahmin etmediğiniz yerlere gidebiliyor. Kesinlikle belirtmeliyiz ki, artık PES oynarken çok daha dikkatli ve konsantre pas atmak gerekiyor.

Tanıtım sırasında oyuncuların rahatlıkla oyunu denemeleri için 128 kişinin katıldığı bir turnuva düzenlendi. Turnuvada birinci olan oyuncu Xbox 360 Elite, ikinci olan oyuncu Xbox 360 Arcade ve üçüncü oyuncu futbol topu kazandı.

Ayrıca dereceye giren oyunculara PES 2011 oyunu hediye edildi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun