Genel 13 OCAK 2016 / 13:23

Periscope yayınları artık Twitter’da yer alacak

Popüler mikro blog servisi Twitter, canlı yayın uygulaması Periscope ile önemli bir entegrasyon yaptıklarını bugün duyurdu.

Periscope üzerinden yapılan canlı yayınları Twitter'ın zaman akışında yayınlanmasını sağlayan entegrasyon, hem Periscope’u daha kullanışlı hale getiriyor; hem de Twitter’ı daha dikkat çekici bir servis haline getirmeyi hedefliyor. iOS cihazlardan başlayarak gerçekleşen entegrasyon, Twitter zaman akışında Periscope yayınlarını herkesin keşfetmesi sağlayarak, yayın yapanlara daha geniş kitlelere ulaşma imkanı da yaratıyor.

Twitter’ın bu yeniliği, Periscope canlı yayınlarının geçmiş videolarının da izlemesini mümkün kılıyor. Bu sayede kullanıcılar Periscope’a kayıt olmadan,  istedikleri videoları istedikleri zaman izleyebileceği belirtiliyor. Son zamanlarda hisse fiyatları düşen Twitter, geçtiğimiz Ağustos ayında 10 milyon kullanıcıya ulaşan Periscope entegrasyonuyla beraber, kullanıcı istatistikleri ve hisse fiyatları noktasında yatırımcılara daha iyi istatistikler sunmayı hedefliyor olabilir.