Genel 09 KASIM 2012 / 16:48

Perakende sektörü geleceğin BT çözümleriyle tanıştı

Perakende sektörü geleceğin BT çözümleriyle tanıştı

Microsoft Türkiye ve Intelligent Systems Türkiye mevcut durumun ayrıntılı olarak analiz edildiği ve 2012 yılında sektördeki temel perakende trendlerinin tartışıldığı seminerde BT perakende sektörü çözümlerini sundu.9 Kasım tarihinde gerçekleştirilen yarım günlük etkinliğe, iş süreçlerini optimize etmekle, işlerini daha karlı bir hale getirmekle ve en yeni BT teknolojilerini kullanarak büyümenin bir yolunu bulmakla ilgilenen perakendeciler katıldı.

Microsoft’tan profesyoneller global yazılım liderinin özel olarak perakendecilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan iş çözümleri ve Microsoft Dynamics hakkındaki deneyimlerini ve bilgilerini paylaştı.

Microsoft Türkiye Teknoloji Danışmanı Mesut Mert şöyle konuştu:
"Organize perakende büyürken, müşteri kitleleri de çeşitleniyor ve farklı talep ve ihtiyaçlar ortaya çıkıyor. Bu talep ve ihtiyaçları, bilgi sistemleri desteği olmadan yönetebilmek çok zorlaşıyor. Microsoft olarak, perakende sektörünün tüm ihtiyaçlarını tek bir platformda, Microsoft Dynamics üzerinde yöneterek firmalara hem hız, hem maliyet avantajı hem de gelir artışı yaratmayı teklif ediyoruz. Perakende sektöründe Avrupa’da çok deneyim edinmiş Intelligent Systems firmasının Türkiye’de ofis kurması ile birlikte, bu sektördeki müşterilerimize farklı bakış açıları ve Avrupa deneyimini de sunuyoruz. Bugün bizim için, Türkiye Perakende sektörü için çok önemli bir gün.”

Microsoft'un dünyadaki en büyük perakende yazılımı geliştiricisi LS Retail de çözümlerini tanıttı

Perakendecilere yönelik BT çözümleri sunan LS Retail Satış Direktörü Sveinn Aki Ludviksson global trendlere ilişkin bilgiler sundu. İzlanda merkezli şirketin 1988 yılından bu yana sektörde hizmet verdiğine işaret eden Ludviksson, Microsoft Dynamics'in dünyadaki en büyük perakende yazılımı geliştiricisi olduklarını vurguladı.Türkiye’de ilk kez kullanılan LS Retail yazılımının dünya çapında 2 bini aşkın müşterisi, 40 bin mağazası ve 90 bin POS terminali bulunuyor. Debenhams, IKEA, SUBWAY, Puma, Adidas, Pizza Hut, Hard Rock café gibi küresel şirketlere hizmet sunan şirket, 2009 yılından bu yana en fazla büyümeyi Orta Doğu'da gördü.

Intelligent Systems Türkiye ERP ve CRM iş yönetimi çözümlerine odaklandı

Intelligent Systems Türkiye resmen, ülkedeki yeni Microsoft Dynamics ortağı olarak Türk piyasasına tanıtıldı. iSystems Group’a bağlı olan Intelligent Systems'ın Türkiye Satış Direktörü Eray Tükenmez ise sunumunda şunları söyledi:

“Şirket, uluslararası Microsoft Dynamics sahnesinde zengin bir şirket haline geldikten sonra, Türk piyasasında faaliyetlerine başladığı için büyük bir heyecan duyuyor, zira ülkemiz tüm şirketlere burada başarılı işler yapmak için sayısız fırsat duyuyor. Tamamen Micrsoft Dynamics ERP ve CRM iş yönetimi çözümlerine odaklandık.ERP, CRM sistemleri, mobil platformlar, sadakat programları ve bulut çözümleri de tartışıldı

Seminerde son BT trendlerine göre, mobil yazılım uygulamalarına odaklanan ve bu uygulamaların dünya çapında dağıtımını yapan Mobile Affairs şirketi tarafından özel olarak perakende endüstrisindeki şirketler için tasarlanan bazı mobil platformlar da sunuldu. Sadakat yazılımı uygulaması Loyax da, Microsoft Gold Certified Partner unvanlı Sirma Solutions tarafından sunuldu.

Etkinlikte, dünya çapındaki mağazalarında Microsoft Dynamics ve LS Retail çözümlerini kullanan en büyük Türk perakendecilerden biri olan LC Waikiki’nin başarı öyküsü de yer aldı. Katılan tüm şirketler Intelligent Systems Türkiye’nin temel iş süreçleri ve sonuçlarına ilişkin ücretsiz bir iki günlük analizine de hak kazandı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun