Genel 23 EYLÜL 2008 / 13:37

Perakende dünyasında yeni sayım sistemleri

Pronet Kişi Sayma Sistemleri’nin sağladığı raporlar, firmalara geleceğe yönelik yatırımlarını en verimli şekilde planlama yolunda ışık tutuyor.

Pronet Kişi Sayma Sistemleri’nin sağladığı raporlar, firmalara geleceğe yönelik yatırımlarını en verimli şekilde planlama yolunda ışık tutuyor.

 


Pronet ürün yelpazesini genişleterek, yeni çözümü Pronet Kişi Sayma Sistemleri’ni piyasaya sundu. Pronet Kişi Sayma Sistemleri’nden perakende sektörünün pek çok alanında yararlanılabiliyor. Alışveriş merkezleri ile mağaza ve marketler ziyaretçi sayısının doğru tespit edilmesi, pazarlama ve reklam çalışmalarının etkinliğinin tespit edilmesi, mağaza açılış kapanış saatlerinin düzenlenmesi, personelin izin yapacağı gün ve saatlerin belirlenmesi gibi konularda Pronet Kişi Sayma Sistemleri’nden faydalanıyorlar.


Pronet Kişi Sayma Sistemleri, verimlilik ve kârlılık avantajı konularında oldukça etkili olan pazarlama faaliyetleri ile reklamların etkilerini ölçmek için de kullanılıyor. Satış dönüşüm oranının iyileştirilmesi için doğru verilere ulaşmak, ileriye dönük yatırımları doğru ve etkin olarak planlamak amacıyla da kişi sayma sistemlerinden yararlanılıyor.


Pronet Kişi Sayma Sistemleri’nde kullanılan cihazlar yüzde 95’in üzerinde doğruluk oranıyla sayım yapabiliyor. Tamamen bilgisayardan bağımsız olarak çalışabilen sistemin mevcut IP tabanlı ağa bağlanabilmesi sayesinde kablolama maliyeti de önemli oranda düşüyor.