Genel 26 MART 2010 / 09:02

Pepsi obeziteye karşı duracak

Modern iş dünyasında iyi bir model olmaya karar veren Pepsi ürünlerinde yağı, tuzu ve şekeri azaltma yolunda.

Modern iş dünyasında iyi bir model olmaya karar veren Pepsi ürünlerinde yağı, tuzu ve şekeri azaltma yolunda.


Pepsi CEO'su Indra Nooyi, Pepsi'nin 21. yüzyılın örnek markalarından biri olması için bundan sonra insan sağlığını dikkate alarak üretim yapacağını açıkladı. Cips gibi yağlı, tuzlu atıştırmalık yiyecekler ve kola türevli gazlı, şekerli içecekler üreten Pepsi de artık sağlıklı yaşam felsefesine ayak uyduracak.

Milyonlarca insanın yaşamını tehdit eden obezite çözümünün bir parçası olmayı hedefleyen şirket 2015 itibariyle üretimde yeni bir politika izleyeceğini söylüyor. 2015 yılıyla birlikte şirket en büyük markalarından bazılarının tuz oranını yüzde 25 oranında azaltacağını, içeceklerinde de aynı oranda şekeri azaltacağını belirtiyor. Bu verilerle birlikte ayrıca atıştırmalık ürünlerindeki doymuş yağ oranı da yüzde 15 azalacak. Şirket 2012 yılında ise dünya çapında tüm okullardan şekerli içeceklerini kaldıracaklarını iddia ediyor.

Pepsi üretim politikasında izleyeceği yeni yöntem konusunda oldukça ciddi ve iddialı görünüyor. Ancak sağlıksız ürünlerden elde edilen büyük gelir düşünülecek olursa, Pepsi'nin bu konuda atacağı adımlar doğrudan satışlarını etkileyecektir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun