Genel 31 MART 2016 / 10:09

Pele, Samsung'a 30 milyon dolarlık dava açtı

Futbol efsanesi Pele, reklam anlaşması sebebiyle Samsung'a yüklü bir dava açtı.

Apple'ın patent davalarıyla uzunca bir süre uğraştıktan sonra orta yolu bulmayı başaran Samsung, bu sefer efsanevi futbolcu Pele'nin hedefi oldu. Geçtiğimiz dönemlerde Pele ile reklam anlaşmaları için masaya oturan Samsung'un belirsiz bir sebepten dolayı anlaşma yapmamayı tercih ettiği ve dolayısıyla Pele ile ilgili hiçbir içeriğe yer vermeye hakkı olmadığı söyleniyor.

Samsung, geçtiğimiz senelerde Pele ile çalışmamayı tercih ettikten sonra, geçtiğimiz günlerde New York Times'ta aşağıda gördüğünüz reklamı yayınladı.


Siyahi bir adam, kavisli televizyon ve kavisli televizyonda bir futbol görüntüsünün bulunduğu reklam, Pele'nin hedefi oldu. Pele'ye göre Samsung kasıtlı olarak kendisine çok benzeyen bu siyahi adamı kullanarak, televizyonda da kendisiyle özdeşleşmiş futbol hareketini göstermeyi tercih etti. 30 milyonluk dava açan Pele'ye Samsung henüz bir cevap vermiş değil.

Bu noktada hangi taraf daha etiksiz bir yaklaşımda bulunmuş, tam olarak kestirebilmiş değiliz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun