Genel 05 MART 2010 / 10:00

PC sevkıyatı bu yıl artacak

Gartner bu yıl kişisel bilgisayar sevkıyatının yüzde 20 oranında artacağını tahmin ediyor.

Gartner bu yıl kişisel bilgisayar sevkıyatının yüzde 20 oranında artacağını tahmin ediyor.


Gartner bu yıl dünya çapında kişisel bilgisayar sevkıyatının 2009 yılına oranla yüzde 20 artacağını tahmin ediyor. Ayrıca bu artışın büyük bir kısmının netbooklar ve dizüstü bilgisayarlar gibi taşınabilir cihazlardan geleceğini ön görüyor.

Gartner kişisel bilgisayar sevkıyatının 2010'da toplamda 366.1 milyon birime ulaşacağını söylüyor. Gartner Araştırma Direktörü George Shiffer, "Bilgisayar endüstrisi, taşınabilir bilgisayarların ciddi katkısı ile daha da büyüyecek. Bu büyüme hem gelişen hem olgun piyasalarda sağlanacak" açıklamasını yaptı.

Gartner, Apple iPad'in bilgisayar piyasasını değiştirecek pek çok yeni cihazdan biri olduğunu dile getirirken, bu değişimin bilgisayar üreticilerini de etkileyeceğini tahmin ediyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun