Genel 27 TEMMUZ 2010 / 12:38

Pazar kablosuz ürünlerle büyüyecek

ZyXEL, teknoloji pazarının büyümesinde kablosuz ürünlerin büyük rol oynayacağını öngörüyor.

ZyXEL, teknoloji pazarının büyümesinde kablosuz ürünlerin büyük rol oynayacağını öngörüyor.


ZyXEL, 2010 yılı ilk yarısında Türkiye pazarında gerçekleştirdiği çalışmaları ve araştırma şirketlerinin pazar açıklamalarını değerlendirerek 2010 ve sonrasında teknoloji pazarının kablosuz ürünlerle büyüyeceğini öngördüğünü açıkladı.

Dizüstü bilgisayar satışlarının masaüstü satışlarını geçmesi dolayısıyla kullanıcıların artık kablosuz modemleri tercih etmeye başladığını belirten ZyXEL İletişim Teknolojileri A.Ş. Genel Müdürü Vefa Tarhan, “Artık evlerde NAS (Network Attached Storage), DMA (Digitial Media Adaptor), videphone gibi dijital ev cihazlarının yaygınlaşmasıyla kablosuz ve 4 portlu modemlerin tercih edileceğini öngörüyoruz. Satışlarımıza bakarak kullanıcıların artık kablosuz ve birden fazla cihaz bağlayacağı 4 portlu modemleri tercih etmeye başladığını rahatlıkla söyleyebilirim. Ayrıca çevreci BT kavramının daha fazla hayatımıza girmesiyle de kablosuz bağlantının elle veya otomatik olarak açılıp kapanabildiği modemler ön plana çıkmaya başladı. Bunun yanında internet ayarlarının CD içinde gelen Kolay Kurulum Programları ile yapılması ve internet hızlarının artmasıyla Data/Ses/Video trafiğine modem tarafından öncelik verilebilmesi gibi özellikler kullanıcıların modem tercihlerinde belirleyici olabilen diğer faktörler olarak ön plana çıkıyor” dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun