Genel 24 NİSAN 2009 / 14:20

Panasonic TV sahipleri filme doyacak

Panasonic'in Amazon ile yeni ortaklığı ile Panasonic TV sahipleri, seçtikleri 40 binin üzerinde filmi ekranlarında görüntüleyebilecek.

Panasonic'in Amazon ile yeni ortaklığı ile Panasonic TV sahipleri, seçtikleri 40 binin üzerinde filmi ekranlarında görüntüleyebilecek.Panasonic, online perakendeci Amazon ile yaptığı ortaklıkla, Viera Cast bağlantısı olan tüm HD televizyonların, Video on Demand (Talep Üzerine Video) hizmetine oturdukları yerden erişmesini sağlayacak. Film izlemeyi seven kullanıcılar tek bir tuşa basarak, 40 bin değişik filmden istediklerini seçip izleyebilecek.


Hizmet, 2009'da üretilen Panasonic modellerinde otomatik olarak yüklenecek. Panasonic'in 2008 Viera PZ850 serisi HDTV kullanıcılarının ise bir güncelleme yüklemesi gerekecek. Panasonic, teknolojiyi Viera Cast bağlantılı Blu-ray disk oynatıcılarında bu yaz sunmayı planlıyor. Şirket, hizmetin sadece ABD'de mi verileceğine dair henüz bilgi vermedi.


Viera Cast sistemi bir Ethernet kablo aracılığıyla internete bağlanıp TV izleyicilerinin YouTube videoları, Google Picasa foto galerilerine erişmesini sağlıyor.