Genel 20 OCAK 2010 / 13:34

Panasonic Türkiye ofisi açıldı

Panasonic, İstanbul'da açılan ofisiyle Türkiye operasyonunu başlattı.

Panasonic, İstanbul'da açılan ofisiyle Türkiye operasyonunu başlattı.


Panasonic Elektronik Satış AŞ (PTR), gerçekleştirdiği basın toplantısıyla Türkiye faaliyetleini başlattığını duyurdu. Panasonic Europe Ltd., Panasonic Denizaşırı Operasyonlar Kıdemli Direktörü Hitoshi Otsuki, Panasonic Avrupa Yönetim Kurulu Başkan ve CEO'su Laurent Abadie ile Panasonic Elektronik Satış A.Ş. Ülke Direktörü Shigeo Suzuki'nin katıldığı toplantıda, markanın bölge ve Türkiye pazarına yönelik stratejileri aktarıldı.

İstanbul’da yeni ofisini devreye alan Panasonic, bu gelişmeyle Avrupa satış operasyonunu genişletiyor. Kısa süre sonra Türkiye pazarına Full HD 3D sistemlerini sunmaya hazırlanan PTR, markanın LCD ekrandan DECT telefonlara geniş yelpazedeki ürünlerini Türkiye pazarında satışa sunacak. Satışa sunulacak ürün grupları arasında, VIERA ve LUMIX ön planda yer alıyor.

Yerel pazar potansiyeli

90 yılı aşkın süredir ürettikleri teknolojilerle insan hayatına sağladıkları katkılara işaret eden Hitoshi Otsuki, Panasonic’in fiilen küresel bazda işini büyütmek istediğinin altını çizerek bu kapsamda Endonezya, Meksika gibi ülkelerde gerçekleştirdikleri çalışmalara değindi. Otsuki, bu paralelde önemli bir potansiyel Türkiye pazarına odaklandıklarını belirtti.

Marka hakkında bilgi veren Laurent Abadie, 2008 mali yılında küresel bazda 78,4 milyar dolar ciro elde ettiklerini ve Ar-Ge’ye 5,2 milyar dolar yatırım yaptıklarını ifade etti. Dünya çapında 292 bin 250 çalışanı olan Panasonic’in, dünya çapında 539 adet grup şirketi bulunuyor. Bölge yapılanmalarını ilk kez Avrupa’da gerçekleştirdiklerini belirten Abadie, bölgede ilk ofislerinin 1962’de Almanya’da kurulduğunu kaydetti. Bölgede 10 fabrika, üç Ar-Ge merkezi ve 2 tasarım alanı bulunuyor. Avrupa pazarında toplam pazar paylarının yüzde 10,2 olduğunu belirten Abadie, Mart ayında mali yıllarının tamamlandığını ve mali yıl sonunda küresel satış hedeflerinin 15,5 milyon adet olduğunu ifade etti.

3 boyutlu sistemler yolda

Marka, Türkiye’de 40 kişilik ekiple faaliyetlerini sürdürecek. İstanbul ofisinden ithalat, satış, pazarlama ve servis hizmetleri vereceklerini belirten Shigeo Suzuki, 2012’de Türkiye pazarında iki haneli pazar payına ulaşmayı hedeflediklerini belirtti. Pazarda kanalla büyümeyi planladıklarını kaydeden Suzuki, Pancom, Alpa, Tekofaks ve Başarı’nın iş ortaklığında ilerleyeceklerini sözlerine ekledi. Yeni bir alanda boy göstermeye başlayacaklarını belirten Suzuki, Full HD 3 boyutlu sistemler konusundaki çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Suzuki, “Bu sistemle Türkiye pazarına başarılı ürünler sunacağomıza eminiz” dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun