Genel 20 MAYIS 2009 / 11:33

Panasonic alarm zilini çaldı

Panasonic yıllık bazda büyük bir kayıp yaşadığını açıkladı.

Panasonic yıllık bazda büyük bir kayıp yaşadığını açıkladı.


2009 boyunca kırmızı alarm ışığının yanmaya devam edeceği hakkında uyaran Panasonic, televizyon ve diğer elektronik cihazlardaki fiyat düşüşlerinin, iyileşme sürecini yavaşlatacağını belirtti. Toshiba gibi diğer büyük Japon şirketleri de krizin etkilerinin yıl boyunca süreceğini açıkladı.


2008 yılı sonunda elektronik cihazlara talep azaldı. Panasonic ve bu alandaki pek çok şirket fiyatlarını düşürmek zorunda kaldı. Bu durum, Panasonic'in tarihindeki en kötü çeyrek sonuçlarını elde etmesine neden oldu. 31 Mart'ta sonlanan çeyrekte Panasonic, 4.6 milyar dolar (7 milyar TL) zarara uğradı. Satışlar bir önceki yıla oranla yüzde 30 düştü. Şirket 2009'da satışların yüzde 10 daha düşeceğini tahmin ediyor ve 230 üretim alanının yüzde 20'sini kapamayı planlıyor. Kapatılacak alanların yarısı Japonya'da yer alıyor. Panasonic, yıllık harcamaları 135 milyar yen (2 milyar TL) azaltmayı planlıyor.


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun