Genel 08 KASIM 2010 / 13:54

Panasonic’ten çevreye dev yatırım

Panasonic, elektrikli araç üreten Tesla Motors’a 30 milyon dolarlık yatırım yaptığını duyurdu.

Panasonic, elektrikli araç üreten Tesla Motors’a 30 milyon dolarlık yatırım yaptığını duyurdu.


Panasonic, elektrikli otomobil üreticisi Tesla Motors’a 30 milyon dolarlık yatırım yaptığını duyurdu. Yatırım, Tesla adi hisse senetlerinin tahsisli satış yoluyla hisse başına 21,15 dolarlık bedel ödenerek alınmasıyla gerçekleşti. Bu yatırım aracılığıyla her iki şirket arasında geleceği yönlendirecek uzun vadeli bir işbirliğinin de temelleri de atılmış oldu.

Son yıllarda lityum-iyon pille çalışan elektrikli otomobilleriyle ön plana çıkan Tesla, gelişmiş akü gruplarında Panasonic akü hücrelerini kullanıyor ve Panasonic’le yalnızca elektrikli araçlara özel yeni nesil akü hücrelerinin geliştirilmesi için işbirliği yapıyor.

Tesla, kendi araçlarını üretmenin yanında diğer otomobil üreticileri için akü gruplarını da içeren elektrikli güç aktarım mekanizmaları üretiyor. Panasonic ve Tesla, iki şirketin işbirliğiyle tasarlanan ve bir araya getirilen akü hücrelerinin satış ve pazarlamasını da bundan böyle birlikte yürütecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun