Genel 09 ŞUBAT 2010 / 11:45

P3 testlerinde 3G'de en hızlı Turkcell çıktı

P3 Communications'ın İstanbul'da yaptığı saha ölçümlerinde Turkcell, 3G internet hızında en hızlı çıktı.

P3 Communications'ın İstanbul'da yaptığı saha ölçümlerinde Turkcell, 3G internet hızında en hızlı çıktı.


 

Uluslararası bağımsız ölçüm ve denetleme şirketi Alman P3 Communications tarafından İstanbul'da yapılan testler sonucunda Turkcell, 3G internet hızında lider oldu. İstanbul genelinde yaklaşık 2000 kilometrelik rotayı kapsayan ölçümlemede Turkcell, şehir genelinde ve halka açık önemli noktalarda, açık ve kapalı alanlarda, tüm mobil operatörler arasında 3G mobil internet hızında birinci sırada yer aldı.

ISO 9001:2000 kalite yönetim sistemi sertifikalı P3 Communications, Ocak ayı içinde yaptığı ölçümlerde mobil operatörlerin 3G mobil internet hızlarını test etti. Yaklaşık 2 bin kilometrelik rotada yüzlerce ölçüm yapan P3 Communications, kendi seçtiği alışveriş ve eğlence merkezleri, havaalanları, tren istasyonları, üniversiteler gibi mekanlarda da tüm operatörlerin sunduğu 3G hızlarını test etti.

3G ortalama veri indirme ve veri gönderme hızları nedeniyle P3 Communications tarafından Turkcell'e liderlik sertifikası verildi. Turkcell Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu, Türkiye'de 3G'nin hizmete girdiği 2009 Ağustos ayında yine P3 Communications tarafından yapılan testlerde de Turkcell'in en hızlı 3G şebekesine sahip olması nedeniyle liderlik sertifikası aldığını hatırlatarak şöyle konuştu: "3G kapsamamızı 6 ayda yüzde 71'in üzerine çıkardık. Kurduğumuz yeni şebekenin kalitesini ilk günden itibaren kontrol etmek, gelişim alanlarını belirlemek üzere bağımsız denetimler yaptırdık. 3G'yi hizmete açtığımız 2009 Ağustos ayında da, 6 ay aradan sonra bugün de, uluslararası bağımsız bir firma tarafından yapılan ölçümlemelerde tüm operatörler arasında 3G ile en hızlı mobil interneti müşterisine sunan operatör biz olduk."

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun