Genel 20 KASIM 2013 / 10:40

Özgür Web Teknolojileri Günleri İstanbul Yeditepe Üniversitesi'nde

Özgür Web Teknolojileri Günleri 2013, 22-23 Kasım'da İstanbul Yeditepe Üniversitesi'nde herkesin katılımına açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek. 

 Linux Kullanıcıları Derneği ve Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Topluluğu’nun beraber düzenlediği,  Özgür Yazılım ve Gittigidiyor'un sponsorluğundaki etkinlik, Türkiye'de web teknolojileri ve özgür yazılımla ilgilenenleri buluşturacak.

Etkinlikte "Ölçeklenebilirlik" ana teması etrafında 2 gün boyunca 3 paralel salonda 30'un üzerinde konuşmacı; seminerler, uygulamalı seminerler ve kısa bildirilerle bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak.

Ölçeklenebilirliğin yanı sıra PHP, Java, Ruby ve Python'la örneklenebilecek açık kaynak kodlu programlama dillerine, içerik yönetim sistemlerine (CMS), web güvenliğine uzanan geniş bir yelpazede konularda katılımcıları verimli bir deneyim paylaşma ortamı bekliyor.

Özgür Web Teknolojileri Günleri 2013’ün etkinlik programına  http://www.ozgurwebgunleri.org.tr/2013/etkinlik-programi/ 'na tıklayarak ulaşabilirsiniz.