Genel 10 TEMMUZ 2009 / 08:50

Oyunlar gerçeğe biraz daha yaklaştı

Nintendo Wii için üretilen yeni hassas kumanda algılayıcısı 24 Temmuz'da satışa sunulacak.

Nintendo Wii için üretilen yeni hassas kumanda algılayıcısı 24 Temmuz'da satışa sunulacak.


Nintendo, son bir yıldır sözü edilen ve geçtiğimiz aylarda düzenlenen E3 fuarında gün ışığına çıkan Wii MotionPlus adlı Wii aksesuarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Wii MotionPlus, harekete duyarlı Wii Remote kumandasının altına ek bir cihaz olarak takılıyor. Böylece kumandanın mevcut hareket algılama yeteneklerini çok daha hassas bir hale getirerek, oyuncunun yaptığı hareketlerin oyuna çok daha gerçekçi bir şekilde aktarılmasını sağlıyor.


Nintendo, Wii MotionPlus donanımını Wii Sports benzeri bir oyun paketiyle birlikte satacak. Wii Sports Resort adını taşıyan ve Wii MotionPlus ile birlikte hediye edilecek olan bu oyun seti, kumandanın gelişmiş özelliklerini test edebileceğiniz 12 adet yeni oyun barındırıyor. Bu oyunlar arasında eskrim, su kayağı, frizbi, okçuluk, basketbol, masa tenisi, golf, bowling, jetski, kano, bisiklet ve hava sporları yer alıyor.


Tüm klasik Wii kumandalarıyla uyumlu olan ürün, 24 Temmuz'dan itibaren Türkiye'de satışa sunulacak.


Bilgi için: www.nintendo.com.tr

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun