Genel 13 TEMMUZ 2010 / 13:39

Oyun severler de gezmek ister

Dell Alienware M11X, kullanıcılara ayak bağı olmadan yüksek performans sağlıyor.

Dell Alienware M11X, kullanıcılara ayak bağı olmadan yüksek performans sağlıyor.


Seyahat ettiğinde bile oyunların vazgeçmeyen kullanıcıların özellikle rağbet etmesini bekleyen Dell, yeni oyun dizüstü bilgisayarı Alienware M11X'in tanıtımını yaptı.

11,6 inçlik ekran bulunan Alienware M11X, diğer oyun dizüstü bilgisayarlarına göre daha hafif -2kg'nin altında- olmasıyla öne çıkıyor. Dell'den gelen bilgiye göre dünyanın en küçük oyun dizüstü bilgisayarı olan Alienware 8GB'a kadar 800MHz'lık DDR3 desteği sunuyor. Intel Core 2 Duo SU7300 işlemci kullanılan bilgisayarda pil ömrü harici ekran kartı desteği kullanıldığında 5,5 saatken, dahili ekran kartı kullanıldığında 8,5 saate kadar çıkabiliyor.

Dizüstü bilgisayarda eski tip monitörler için VGA, yeni monitörler içinse HDMI çıkışı bulunuyor. Ayrıca Alienware'da Display Port, USB 2.0, Medya Kartı Okuyucu ve 5.1 ses çıkış desteği de mevcut.

Oyunlar için özel üretilen bilgisayarda Dell'den gelen bilgilere göre başta ekran kartları olmak üzere sitemleri oldukça zorlayan Crysis, Left4Dead 2 ve Call of Duty - Modern Wafare 2 gibi oyunlar yüksek performansta oynanabiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun