Genel 16 TEMMUZ 2010 / 07:38

Oyun konsolları tarih mi olacak?

Oyunların geleceğinin konsollarda değil, taşınabilir cihazlarda olduğu dile getiriliyor.

Oyunların geleceğinin konsollarda değil, taşınabilir cihazlarda olduğu dile getiriliyor.


BioWare ortak kurucularından Greg Zeschuck oyun endüstrisine yönelik ilginç öngörülerde bulundu.

Mass Effect 2 gibi önemli konsollar yaratan şirketin kurucularından Zeschuck, ilerde video oyun endüstrisinin konsol pazarına odaklanmayacağını hatta giderek daha fazla kullanıcının taşınabilir cihazlarda oyun deneyimi yaşamasıyla konsolların tarih olacağını söyledi.

Oyun piyasasının geleceğinin yeni platformlara göre şekilleneceğini düşünen Zeschuck, gelecek neslin oyun deneyimini konsollarda değil iPhone ya da iPad gibi çoklu medya deneyimi sunan taşınabilir cihazlarda yaşayacağını tahmin ediyor.

Taşınabilir oyun plarformları içinde verilere bakıldığında iPhone’un bu pazar payında kendine sağlam bir yer edindiği görülüyor. Akıllı telefon pazarının giderek büyüdüğü ve oyun piyasasında iPhone gibi akıllı telefonlara yönelik eğilimin giderek arttığı düşünülürse, Nintendo gibi şirketlerin bu değişimi değerlendirmesi gerekebilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun