Genel 18 TEMMUZ 2009 / 07:01

Oyun için tasarlandı, gerçeğe dönüştü

Citroën, dünyaca ünlü PlayStation 3’ün “Gran Turismo” adlı oyunu için özel olarak tasarlanan sanal otomobil GTbyCITROËN’i gerçeğe dönüştürdü.

Citroën, dünyaca ünlü PlayStation 3’ün “Gran Turismo” adlı oyunu için özel olarak tasarlanan sanal otomobil GTbyCITROËN’i gerçeğe dönüştürdü.


Böylece dünyada ilk kez bir oyun için tasarlanan otomobil, üreticisi tarafından hayata geçirildi. Citroën'in "Créative Technologie" imzasını vurgulayan model ilk olarak Paris Otomobil Fuarı'nda tanıtılmasının ardından, Haziran ayında Londra sokaklarında görücüye çıktı. Oyunda kullandıkları aracı gerçek olarak karşılarında gören Play Station kullanıcıları süper otomobile büyük ilgi gösterdi.

Gösteri amaçlı olarak sadece 1 adet üretilen model; Citroën ve Sony Computer Entertaiment'a ait Polyphony Digital Inc. arasındaki özel ortaklık sonucunda yaratılan "Grand Turismo" adlı PlayStation 3 oyun serisi için özel olarak tasarlandı.


4.96 metre uzunluğunda ve 1. 9 metre yüksekliğindeki GTbyCITROËN, geniş hava girişleri, arka rüzgarlığı, yatay LED tepe lambaları, yukarı doğru açılan kanatlı kapıları ve elmas efekti veren parlak 21'' alüminyum jantları ile son derece etkileyici bir süper otomobil tasarımına sahip. Kabin iç kaplamasında kullanılan siyah deri, bakır ve çeliğin ileri teknoloji ürünü yarış ekipmanları ile birleştirildiği GTbyCITROËN, rafine bir yarış deneyimi sunuyor.


GTbyCITROËN'in yeni versiyonu Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı'nda sergilenecek.