Genel 05 OCAK 2010 / 13:07

Oyun endüstrisi istihdama devam ediyor

"Sürekli oyun oynuyorsun başka işin yok mu" diyenler oturup bir daha düşünsün.

"Sürekli oyun oynuyorsun başka işin yok mu" diyenler oturup bir daha düşünsün.


Game Developer Research'in yayınladığı endüstri raporuna göre, ABD'de video oyun endüstrisinde istihdam 2009 sonunda 44 bin 806 çalışanla yükselişini sürdürdü. Buna sebep olarak Amerika'da oyun geliştirmek üzere açılan yeni stüdyolar gösteriliyor. Dahası, oyun geliştirmek için açılan bu yeni stüdyolardan başarılı olanların önümüzdeki yıllarda sektöre daha da fazla iş imkanı sunacağına dikkat çekiliyor.

Amerikan oyun endüstrisi 2009 boyunca istikrarını korurken, Kanada'da oyun geliştirme işi yüzde 30'dan fazla bir artış gösterdi. Bu şaşırtıcı büyüme, ülkenin çeşitli yerlerinde açılan yeni stüdyoların bir katkısı olarak görülüyor. Hükümet sübvansiyonları ve ülkedeki belli başlı yetenekler sayesinde Kanada'nın 2010 yılında oyun endüstrisinde hızla büyümeye devam etmesi öngörülüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun