Genel 21 EKİM 2013 / 10:54

Oyun dostu ekran teknolojisi geliştirildi

Oyunseverler için video teknolojilerini geliştiren yeni bir ekran teknolojisi geliştirildi.

Video oyunlarının dinamik olması nedeniyle GPU monitör ile senkronize olmaya çalışırken sürekli kopmalar yaşanıyor. V-SYNC (ya da Dikey-SYNC) özelliğini etkinleştirmek kopmaları engeller ama GPU ve monitör farklı çerçeve hızlarında yenilendiği için gecikmeyi artırır.

"Geri dönmek istemeyeceksiniz"

NVIDIA GeForce iş birimi üst düzey başkan yardımcısı Jeff Fisher, “Saf oyun deneyimi oluşturma konusundaki kararlılığımız bizi G-SYNC ürünümüze yöneltti” dedi. “Bu devrim niteliğindeki teknoloji uzun yıllar oyuncular ve oyunlar arasında duran sorunları ortadan kaldırmaktadır. G-SYNC monitörde bir kez oynadıktan sonra hiç geri dönmek istemeyeceksiniz.”

Sahneler anında beliriyor,daha keskin nesneler ve akıcı bir oyun deneyimi sağlıyor.

G-SYNC teknolojisi, bu durumu ortadan kaldırıyor. Monitörü, çerçeve hızından bağımsız olarak, GPU'ya mükemmel bir şekilde senkronize ederek daha yüksek verimli  PC oyun deneyimlerine olanak verir.  NVIDIA tarafından tasarlanan ve oyun monitörlerinin yanı sıra belirli Kepler tabanlı GPU'lar ile çalışan donanım ve yazılımlara entegre edilen bir G-SYNC modülü içermektedir.

Önde Gelen Oyun geliştiricilerini memnun eden gelişme, oyun sektörünün her alanında önemli katkılar sağlayacak.
Monitör üreticileriyse şimdiden  G-SYNC teknolojisini kullanacakları planlarını hazırladılar. ASUS, BenQ, Philips ve ViewSonic bu teknolojiyi kullanacağını ilk açıklayan şirketler oldu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun