Genel 09 EKİM 2010 / 12:23

Otobüs yolculukları daha keyifli

Şehirlerarası otobüs şirketleri için koltuk arkası ekran ürünleri sunan Asteknoloji fuarda.

Şehirlerarası otobüs şirketleri için koltuk arkası ekran ürünleri sunan Asteknoloji fuarda.


Asteknoloji Bilişim, bu yıl ikinci kez CeBIT Bilişim Eurasia'da boy gösteriyor. Şehirlerarası otobüs şirketleri için koltuk arkası ekran ürünleri sunan MSI'ın Funtoro markasının dağıtıcılığını yürüten Asteknoloji, fuarda markanın eğlence sistemlerini sergiliyor.

Şirket sahada yaklaşık iki yıldır uygulamalar ortaya koyuyor. Bu sürede toplamda bin otobüs uygulaması bitmiş durumda. Bu tip eğlence sistemlerinin özellikle yakın mesafeli şehirlere ulaşımda otobüs yolculuklarının tercih edilmesine neden olduğunu belirten Asteknoloji Bilişim Yetkilisi Ahmet Dönmezoğlu, bu nedenle A ve B grubu yolcu sayısında artış yaşandığını kaydetti.

Dönmezoğlu, sistemle ilgili şu bilgileri verdi: "Ürünlerimizin hepsi ekran olmanın yanı sıra birer bilgisayar. Yolcular bu ekran üzerinden film ve TV kanalları izleyebiliyor. Müzik dinleyebiliyor. Aynı zamanda bu ekran üzerinden reklam gösterimi ve anket yönetimi yapabiliyoruz. Bu sayede reklam ve anket yönetimini CRM bilgileriyle birlikte birleştirip raporlayıp merkeze gönderebiliyoruz. Burada yolcu ismi ve bilgileri bir havuzda toplanıyor. Bu bilgiler müşterilere daha iyi hizmet sunmak amacıyla onların daha sonraki yolculuklarında kullanılıyor."

Asteknoloji, CeBIT Bilişim Eurasia ikinci salonda ziyaretçileri ağırlıyor.