Genel 25 EYLÜL 2009 / 12:44

Ortakantin ve Grou.ps oluşum hikayelerini anlattı

İnternet girişimcilerinin buluşma adresi etohum, Bersay İletişim Enstitüsü (BİE)'de gerçekleştirdiği sezonun ilk toplantısında, Silikon Vadisi kökenli GROU.PS ve üniversite öğrencilerinin sanal sosyal ortamı Ortakantin.com'u ağırladı.

İnternet girişimcilerinin buluşma adresi etohum, Bersay İletişim Enstitüsü (BİE)'de gerçekleştirdiği sezonun ilk toplantısında, Silikon Vadisi kökenli GROU.PS ve üniversite öğrencilerinin sanal sosyal ortamı Ortakantin.com'u ağırladı.


 

Ortakantin kurucuları Volkan Biçer ve Vadi Efe ile Youthrep‘in kurucu ortağı ve Genel Müdürü Serhat Gürcü son gerçekleştirdikleri ortaklık hakkında bilgi verdi. İşe amatör olarak başladıklarını ve Facebook'tan feyz aldıklarını söyleyen Vadi Efe, işin başında projelerini kendi bütçeleriyle ortaya koyduklarını ve yavaş yavaş gelir elde etmeye başladıklarını vurguladı. Başlangıçta işi ticarete dökmeyi düşünmediklerini ifade eden Volkan Biçer ise site tutulmaya başlayınca maddi boyutları da değerlendirdiklerini sözlerine ekledi. Efe ve Biçer, Ortakantin'e profesyonel olarak başlamadıkları için mutlu olduklarını, bu sebeple işlerini zevkle yaptıklarını söyledi.

Ortakantin'in Youth Republic'ten nasıl yatırım aldığı konusunda bilgi veren Serhat Gürcü de Ortakantin'in hedef kitlesini özelleştirdiği için başarılı olduğunu, Youth Republic'le birlikte efektif projeler yapabileceklerini aktardı.

Grou.ps'un kurucusu Emre Sokullu ise Silikon Vadisi'nde kurduğu şirketine nasıl yatırım aldığını, uluslararası ölçekte bir girişimin nasıl büyüdüğünü ve planlarını anlattı. 2007'den beri sürekli büyüdüklerini ifade eden Sokullu, üyelikleri ve bazı özellikleri ücretlendirerek gelir elde edebileceklerini, reklam faaliyetlerini zorlamayı düşünmediklerini açıkladı. Silikon Vadisi'nde olmanın avantajları yanında bazı zorluklarının da olduğunu belirten Sokullu, her geçen gün vizyonu ve esnekliği yakalamaya çalıştıklarını dile getirdi.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun