Genel 05 EKİM 2010 / 10:26

Ortak dönüşüme gerek olmaksızın belge yönetimi

Scalaris AG Bilişim Zirvesi’10 kapsamında elektronik “Belge Yaşam Döngüsü Yönetimi” için geliştirdiği çözümlerini tanıttı

Scalaris AG Bilişim Zirvesi’10 kapsamında elektronik “Belge Yaşam Döngüsü Yönetimi” için geliştirdiği çözümlerini tanıttı


Bilgi ve belge yönetimi çözümleri sunan Scalaris AG Bilişim Zirvesi'10 kapsamında elektronik "Belge Yaşam Döngüsü Yönetimi" için geliştirdiği çözümlerini tanıttı. Credit Suisse ile 16 yıldır süren işbirliğini ve Scalaris çözümlerinin bankanın operasyonlara sağladığı katkıyı da içeren seminerde ürün demoları yer aldı.

Elektronik ortama gittikçe daha fazla yoğunlaşan iş dünyasında sanal ortamdaki belgelerin hacmi de artan bir ivme ile büyüyor. Krizlerin ardından bankaların üzerindeki baskıların da bu büyüme ile orantılı olarak arttığına değinen Scalaris AG Pazarlama ve Satış Müdürü Philipp Sander, "Ortam dönüşümü şirketler için pahalı bir iş. Elle işleme aşamaları zaman ve kaynak israfı yanında iş süreçlerine de engel oluyor. Artık bilginin üretilmesi, nakledilmesi, depolanması değil, bu bilgiye ihtiyaç duyulduğu anda erişilmesi ön plana çıkıyor" dedi.

Sander, kuruluşların günümüzde tek başına bilgi teknolojileri ürünlerini satın almadığını belirterek uzmanlık alanlarını ve sektörel iş süreçlerini A'dan Z'ye kapsayacak uniform çözümleri zorunlu gördüklerini aktardı. Scalaris'in bu eğilime yönelik olarak geliştirdiği Akıllı Belge İşleme (IDP) ürününü Türk ortağı Trios ile birlikte Bilişim Zirvesi'10 ve CeBIT Bilişim Eurasia etkinliklerinde katılımcılara sunacak.

Trios Genel Müdürü Kenan Özgüz ise konuşmasında, bilgi ve belge yönetiminin kurumlar arasında farklılıklar gösterdiğini, iş yapış şekillerinin değiştiğine dikkat çekerek, "Dolayısıyla bilgi ve belge yönetiminin standartlarının değişmemesi olası değil. Esnek ve iş yapış şekillerinize göre şekil almalı. Bu açıdan, Scalaris iş yapma sürecinize göre yönetebileceğiniz bir sistem sunuyor" şeklinde konuştu.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun