Genel 15 EYLÜL 2009 / 07:21

Orta Amerika'nın en büyük telekom pazarı

Guatemala telekomünikasyon pazarının önümüzdeki beş yıl içinde yüzde 5,3 büyüyerek mobil veride ve genişbantta 2.8 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Guatemala telekomünikasyon pazarının önümüzdeki beş yıl içinde yüzde 5,3 büyüyerek mobil veride ve genişbantta 2.8 milyar dolara ulaşması bekleniyor.


Guatemala pazarında sürdürülen araştırma, iletişim pazarının ülkenin özel veritabanlı telekomünikasyon, medya ve teknoloji sektörlerinin keskin profilini gözler önüne serdiğini gösteriyor. 28 sayfadan oluşan araştırma raporu hem mobil sektörü hem de sabit sektörlerin detaylı analizini sunuyor. Aynı zamanda teknoloji ve servislerin pazar payını takip etmenin yanında, WiMax, IPTV ve VolP gibi yeni teknolojilerin yayılımını da izliyor.

Bu çalışma, önemli tutumları analiz etmenin yanı sıra yakın zaman fırsatlarını ve yükselen risk faktörlerini değerlendirerek Guatemalalı iletişim pazarına kapsamlı bir bakış sağlıyor.

Raporun yazarı Jose Magana "Mobil veri servislerindeki mesajlaşmanın, mobil internetin ve mobil geniş bantın iletişim boşluğunu kapatacağına dair ilginç fırsatlar sunduğunu göreceğiz”diyor ve ekliyor “Mesajlaşma, gelirin asıl kaynağını oluşturmasına rağmen bağlanılırlık, mobil internet ve mobil geniş banttan gelen toplam gelirin yüzde 10’undan fazlasını elde ediyor.”

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun