Genel 13 KASIM 2012 / 16:33

Orduspor Türkiye'de bir ilk olan TV Online'ı hayata geçirdi

Orduspor TV Online yayın hayatına başladı

Orduspor, MyBilet ile yaptığı işbirliğiyle birlikte hayata geçirdiği "Orduspor TV Online" projesiyle birlikte taraftarlarına internet bağlantısı olan her yerden takımlarını takip edebilme imkânı sunuyor. Taraftarlar hayata geçirilen projeyle birlikte takım antrenmanlarından özel röportaj ve haberlere, basın toplantılarından başkan mesajları ve tribün görüntülerine, arşiv görüntülerden haftanın maçlarına kadar ilgi çekici zengin içeriğe istedikleri hız ve kalitede ulaşabilecekler. Normal televizyon akışının aksine, istedikleri programı istedikleri zaman izleyebilecek taraftarlar, uygulamadan ayda 9 lira karşılığında faydalanabilecekler. Buradan elde edilen gelir Orduspor Kulübü’ne aktarılacak.

MyBilet tarafından sağlanan sistem altyapısı sayesinde, sistem üzerinden anlık olarak canlı yayınlar stream edilebilecek. VOD ve Live yayınlar aynı sistem üzerinden aktarılabileceği gibi tüm yayınlar bilgisayar, tablet, akıllı  TV ve mobil platformlar (iOS, Android, Bboss) üzerinden entegre edilmiş oynatıcı sayesinde izlenebilecek. Ayrıca tüm yayınlar bağlantı hızına göre otomatik olarak kalitelendirilirken, yayınlar CDN altyapısı ile tüm dünyada aynı kalitede izlenecek."Normal televizyon kanalları gelir getirmiyor"

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Orduspor Başkanı Nedim Türkmen, sözlerine dünyadaki ve ülkemizdeki futbol kulüplerinin televizyon gelirlerinden söz ederek başladı. Türkmen, futbol kulüplerinin normal televizyon yayınları üzerinden gelir elde etmek bir yana, zarara girdiklerini belirtirken, Manchester United ve Liverpool gibi dünyanın en popüler futbol kulüplerinin normal televizyon kanallarını kapatarak, online yayına geçtiklerinin altını çizdi.

Bu doğrultuda hareket ederek Türkiye’nin ilk online TV kanalı Orduspor TV Online'ı hayata geçirdiklerini dile getiren Türkmen, taraftarların dünyanın herhangi yerinden tek bir platform aracılığıyla takımlarını takip edebileceklerini ifade ederken, yayının MyBilet teknolojisi üzerinden hizmet vereceğini belirtti. Orduspor Başkanı, hedeflerinin kısa sürede 20 bin kullanıcıya ulaşmak olduğunu söylerken, taraftarlardan bu konuda destek beklediğini belirtti.

Orduspor TV Online’a abone olan herkesin internet bağlantısı olan tüm bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlardan 7/24 Orduspor TV Online’ı izlenebileceğine dikkat çeken MyBilet İcra Kurulu Üyesi Metin Dalman, abonelik sistemi üzerinden çalışacak olan projenin gelirinin Orduspor'a aktarılacağını söyledi. Dalman, 300 saatlik arşive sahip olunduğunu belirtirken, taraftarların takımları hakkındaki en son bilgi ve gelişmeleri anında takip etme imkânı bulacağını vurguladı.

Türkiye’de bir ilk olarak hayata geçirilen Orduspor TV Online, MyBilet sistem altyapısını kullanarak www.mybilet.com/ordusportv adresi üzerinden, internet bağlantısı olan tüm bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlardan 7/24 izlenebilecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun