Genel 04 AĞUSTOS 2010 / 11:58

Oracle ve Sun birlikte yollara düşecek

Oracle, Oracle + Sun ürün strateji etkinlik serisi gerçekleştireceğini duyurdu.

Oracle, Oracle + Sun ürün strateji etkinlik serisi gerçekleştireceğini duyurdu.


Oracle, Oracle + Sun Ürün strateji etkinlik serisi gerçekleştireceğini duyurdu. Dünya çapında düzenlenecek olan tur, veri merkezi verimliliğini iyileştiren en iyi uygulamaları paylaşma amacı taşıyor.

Etkinlikler, Oracle'ın Oracle + Sun ürün stratejisinin ana hatlarını çizmek ve kurumların yüksek verimlilikte veri merkezlerine nasıl sahip olacağını göstermek için dünya çapında düzenleyeceği "Global Yeni Nesil Veri Merkezi Verimliliği" road show'u ve Depolama Zirvesi etkinlik serisinden oluşacak.

27 Temmuz'da Singapur'da başlayan "Global Yeni Nesil Veri Merkezi Verimliliği" (Next-Generation Data Center road show) road show'u 35'ten fazla ülkede 100'e yakın etkinliğe sahne olacak ve Kasım'a kadar da devam edecek. 13 Temmuz'da başlayan Depolama Zirvesi (Storage Summit) etkinlikleri kapsamında ise Kasım ayına kadar küresel çapta yaklaşık 100 etkinlik gerçekleştirilecek.

Oracle yöneticileri ve teknoloji uzmanları, etkinlikler süresince Oracle + Sun ürün stratejilerinin çerçevesini çizecekler ve Oracle'ın tamamen entegre ve iyileştirişmiş veri merkezine yönelik vizyonunu katılımcılarla paylaşacaklar. Açılış sunumu Oracle entegre edilmiş sunucu ve depolama sistemleri stratejisinin tartışılmasına sahne olurken, izleyen sunumlar müşterilerin veri merkezi kaynaklarını ve verimliliklerini maksimum düzeye çıkarmalarına ve uygulama performans ve ölçeğinin geliştirilmesine yardımcı olmaya odaklanacak.

Uzmanlar konsolidasyon ile sanallaştırma, yeni nesil cloud uygulamaları ve entegre sistem yönetimi kullanarak müşterilerin performansı artırırken maliyetlerini nasıl düşürebileceklerini ve yönetimi kolaylaştırabileceklerini tartışacaklar. Ayrıca Oracle'ın yüksek hızlı Birleşik Sun Depolama ürünlerini kullanarak müşterilerin nasıl maliyet tasarrufu elde edebileceklerinin ana hatlarını belirleyecekler.

Etkinlikler, her bölgenin kendi özelliklerine, çoklu rotaya ve Soru-Cevap bölümlerine göre kişiselleştirilmiş bir içeriğe sahip olacak.

Türkiye'de de gerçekleştirilecek olan etkinlikler ve tarihleri şöyle sıralanıyor:

Data Center Efficiency Event(Veri Merkezi Verimliliği Etkinliği)

16 Eylül 2010, Ankara / 23 Eylül, İstanbul

Storage Summit (Depolama Zirvesi)

Ekim 2010 (Kesin tarihler ilerleyen dönemde belli olacak).

Dünya çapında düzenlenen Yeni Nesil Veri Merkezi etkinliklerine kaydolmak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Dünya çapında düzenlenen Depolama Zirvesi etkinliğine kaydolmak için bu bağlantıya tıklamanız yeterli.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun