Genel 29 OCAK 2010 / 08:09

Oracle Sun ile ilgili planlarını açıkladı

Oracle'ın Sun'ı satın alması pek çok yeniliği beraberinde getirecek gibi görünüyor.

Oracle'ın Sun'ı satın alması pek çok yeniliği beraberinde getirecek gibi görünüyor.


7 milyar dolarlık satın alma işlemiyle Sun Microsystems'i bünyesine alan Oracle, Sun'ın ürün porföyü ile ilgili planlarını açıkladı. Sun'ın yenilikçi, ancak zayıf yönelien bir şirket olduğunu düşündüğünü belirten Oracle Başkanı Charles Phillips, "Sun karmaşık bir tedarik zinciri yaratmış. Oracle bu konuda daha çekici bir destek planı sağlayacak. Teknik anlamda daha iyi işler yaparak bunu müşterilere ileteceğiz" dedi.

Oracle teknik iyileştirmelerin yanında, uzman satış temsilcileriyle Sun müşterilerini doğrudan satış modeline taşımayı planlıyor. Oracle'ın modelinde Sun yine önemli bir rol oynamaya devam edecek ve Oracle'ın satış gücüne ve müşterisine özel bir değer sağlamak üzere yapılandırılacak.

Oracle'ın büyük planlarından biri de Sun'ın karlılığını artırmak. Oracle ayrıca MySQL'i desteğini artırmayı planlarken, MySQL'in şirketin açık kaynak iş biriminin bir parçası olacağını da ilan etti.

Oracle Servis Teknolojisi Gelişimi Başkan Yardımcısı Thomas Kurian, Java'nın Sun için bir mücevher olduğunu dile getirdi ve şu açıklamayı yaptı: "Java platformuna fazlasıyla para harcayacağız. Bizim gelecek nesil Fusion uygulamalarımız tamamıyla Java'ya dayanmaktadır. Burada Java'dan ne kadar kazanç elde edeceğimiz önemli."

Oracle bunların yanı sıra Sun işlemcilerine de büyük yatırım yapacağını duyurdu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun