Genel 22 EKİM 2008 / 06:55

Oracle, Proje Portföyü Yönetimi’nde güçleniyor

Oracle, kritik öneme sahip operasyonel uygulamaları daha hızlı bir şekilde sunabilmek amacıyla, Proje Portföyü Yönetimi (PPM) çözümleri tedarikçisi Primavera Software, Inc.’i satın alacağını duyurdu.

Oracle, kritik öneme sahip operasyonel uygulamaları daha hızlı bir şekilde sunabilmek amacıyla, Proje Portföyü Yönetimi (PPM) çözümleri tedarikçisi Primavera Software, Inc.’i satın alacağını duyurdu.


Primavera’nın PPM yazılımı, şirketlerin proje yatırımlarına yönelik öneriler oluşturulması, bunların önceliklendirilmesi ve seçilmesine yardımcı oluyor. Söz konusu çözüm aynı zamanda daha karmaşık proje ve proje portföylerinin planlanması, yönetilmesi ve kontrol edilmesi anlamında da şirketlere destek sunuyor. Bu çerçevede Oracle, sunduğu uygulama ve altyapı çözümleriyle birlikte, ilk geniş kapsamlı kurumsal PPM çözümünü sağlamayı hedefliyor. Söz konusu çözüm aracılığıyla şirketler gerçek zamanlı verileri kullanarak kaynaklarından en iyi şekilde yararlanabilecek, maliyetlerini düşürebilecek, dağıtım zamanlamalarını hatasız ayarlayabilecek ve süreçlere yönelik daha iyi kararlar verebilecekler. Oracle “Enterprise PPM”, mühendislik, inşaat, havacılık, savunma, kamu hizmetleri, petrol, gaz, üretim ve profesyonel servisler gibi proje-yoğun endüstrilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak uyarlanacak.


Primavera çalışanları ve idâri kadrosunun, Oracle bünyesine katılarak “Enterprise PPM” çözümüne odaklanan küresel bir iş birimi oluşturması bekleniyor. Böylece Primavera müşterileri ve iş ortakları için yumuşak bir geçişin sağlanması amaçlanıyor. Primavera CEO’su Joel Koppelman’ın Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür olarak iş biriminin yöneticiliğini üstlenmesi bekleniyor. Satın alma sürecinin 2008’in sonuna kadar tamamlanacağı tahmin ediliyor. Söz konusu süreç sona erene kadar şirketler çalışmalarını bağımsız olarak sürdürecekler. Anlaşmanın finansal detayları hakkında bilgi verilmedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun