Genel 06 EYLÜL 2010 / 10:54

Oracle Mark Hurd’ü gözüne kestirdi

HP’nin eski CEO’su Mark Hurd Oracle’a mı gidiyor?

HP’nin eski CEO’su Mark Hurd Oracle’a mı gidiyor?


The Wall Street Journal'ın haberine göre, Oracle geçtiğimiz ay cinsel taciz suçlamaları ve usulsüz harcamalar yaptığı gerekçesiyle istifa eden HP’nin eski CEO Mark Hurd’ü gözüne kestirdi. Şimdilik söylentiden ibaret olan iddialar, Oracle ve Hurd arasındaki görüşmelerin henüz netleşmediğine işaret ediyor. Bu iddianın gerçekleşmesi halindeyse Hurd'ün Oracle'da CEO koltuğuna yerleşemeyeceği söyleniyor.

Silikon Vadisi’nin en başarılı ve gözde yöneticilerinden biri olarak kabul edilen Hurd’e yapılan suçlamaları bir kenara bırakan Oracle CEO’su Larry Ellison, bu gerekçelerle Hurd’ün gözden çıkarılmasına bir anlam veremediğini belirtmiş ve HP’nin son derece kötü bir karar aldığını açıklamıştı. İstifaya yönelik hoşnutsuzluğunu dile getiren Ellison anlaşılan o ki Mark Hurd’ü Oracle saflarına çekmek istiyor.

Bilinen şu ki, Mark Hurd Oracle yönetim kurulunda yer alsa bile Oracle CEO'su Ellison bir süre daha koltuğunu terk etmeyecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun