Genel 31 MAYIS 2010 / 10:35

Oracle Database 11g'den yeni rekor

Oracle Database 11g, Sun SPARC Enterprise M9000 sunucu üzerinde yeni bir rekor kırdı.

Oracle Database 11g, Sun SPARC Enterprise M9000 sunucu üzerinde yeni bir rekor kırdı.


Oracle, "Oracle Sun SPARC Enterprise M9000" sunucusu üzerinde çalışan "Oracle Database 11g" için TPC-H üç TB'lık cluster olmayan bir yapıdaki dünya rekoru test sonucunun "Oracle Database" ve Oracle'ın "Sun SPARC" sunucularının etkin ölçeklenebilirlik ve entegrasyonunu kanıtladığını duyurdu.

TPC-H, işe yönelik özel bir sorgu setini ve uygun veri değişikliklerini içeren bir karar destek performans testi aslında. Test sonucunda, daha önce gerçekleştirilen en iyi IBM TPC-H 3 TB sonucu geçilerek, yüzde 20 daha fazla performansın elde edildiği yeni bir rekoru elde edilmiş oldu.

"Sun SPARC Enterprise" sunucu ailesinin parçası olan Oracle'ın "Sun SPARC Enterprise M9000" sunucusu, Oracle'ın en yüksek performanslı ve en büyük çok işlemcili kurumsal sunucusu olma özelliğini taşıyor.

Konuyla ilgili daha fazla bilgi www.tpc.org adresinden edinilebilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun