Genel 04 KASIM 2010 / 13:40

Oracle’ın geleneksel etkinliği Oracle Day İstanbul’da

Oracle’ın müşteri ve iş ortaklığı etkinliği Oracle Day, bugün İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.

Oracle’ın müşteri ve iş ortaklığı etkinliği Oracle Day, bugün İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.


Oracle'ın gelenekselleşen etkinliği haline gelen ve Oracle-Sun birleşmesinden sonra gerçekleşen ilk büyük etkinlik olan Oracle Day, bugün İstanbul'da iş ortakları ve müşterilerini buluşturdu. Oracle Doğu Avrupa ve Birleşik Devletler Topluluğu (EE&CIS) Bölge Yöneticilerinin Oracle'ın en son ve yeni çözümlerini gün boyunca aktardığı etkinlik, bu yıl, Oracle'ın yazılım ve donanımın bütünleşik olmasına yönelik yeni vizyonu ekseninde gerçekleştiriliyor. Bu yıl, Oracle'ın sektörü uygulamadan diske nasıl değiştireceğini açıklayan yeni "Hardware. Software. Engineered To Work Together" görüşünün anlatmayı amaçlayan etkinlik, "Oracle Open World'de yer alan en son yenilikleri ve Oracle veritabanı, orta katman, iş zekâsı, ERP, sunucular, depolama çözümleri ve Oracle Exadata konularında son gelişmeleri de gündeme taşıyor. Gün boyunca farklı sektörlerden başarı hikayelerinin anlatıldığı 60 sunuma ev sahipliği yapan etkinlikte sağlık, telekomünikasyon ve finans sektörlerinde de endüstriye özel çözümler paylaşılıyor. Oracle Türkiye ve Orta Asya Bölgesi Başkan Yardımcısı Gürhan Kalelioğlu tarafından yapılan açılış konuşmasıyla başlayan etkinlikte, Oracle EMEA Kıdemli Başkan Yardımcısı Chris Baker, Intel Sunucu İş Birimi Avrupa Direktörü Werner Schuler, Koçsistem Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Barış Öztok ve İnnova İş Çözümleri Grup Yöneticisi Feyza Narlı Güleç birer sunum yaparken Oracle yöneticilerinin konuşmacı olarak katıldığı bir panel de gerçekleştirildi. Yeni dünya düzeninin daha yüksek performans ve verimlilik sağlamak üzere yazılım ve donanımın bütünleşmesine doğru gittiğini belirten Kalelioğlu, Oracle'ın da vizyonunun yazılım ve donanımın bütünleşik olduğunu ve Oracle Day'ın de bu seneki temasının bu olduğunu dile getirdi. Açılışta söz alan Baker da, eskiden ayrı ayrı yapılandırılan yazılım ve donanımın artık bütünleşme sürecine girdiğini vurgulayarak Oracle'ın tüm ürün gruplarındaki stratejisini yetkin, açık, bütünleşik ve sınıfının en iyisi olarak özetledi. Kurumlardaki değişime de dikkat çeken Baker, pazarın hızlandığını, ihtiyaçların arttığını belirtti. Bu doğrultuda Oracle'ın da değişime uygun olarak yenilikler üzerinde çalıştığını ifade eden Baker, Oracle'ın gelinen noktada inovasyon ve Ar-Ge için 4 milyar doları aşan harcama yaptığına da dikkat çekti. Konuşmasında Oracle'ın ürün grupları ve getirilerine de değinen Baker, pek çok gruptaki çözümlerin bulut uygulamaları için esneklik sunduğunu vurgulayarak sözlerini Oracle'ın yazılım ve donanım birlikte inşa etmek üzere çalıştığını belirterek bitirdi.

Yöneticiler buluştu

Öğle öncesinin son etkinliği olan "Oracle Yöneticilerine Sorun" başlıklı Kalelioğlu'nun yönetiminde gerçekleşen ve konuşmacıları arasında Oracle EMEA Kıdemli Başkan Yardımcısı Chris Baker ve Doğu Avrupa ve Birleşik Devletler Topluluğu Bölge Yöneticileri ve direktörlerinin katılımıyla gerçekleşen panelde de ürün grupları ile ilgili saptamalar öne çıktı. Dünyada iş zekâsı ve kurumsal performans yönetimi pazarının birleşmeye başladığı, Oracle'ın da bu konuda portföyüne kattığı çözümlerle bu gelişimi izlediği ve Oracle'ın 360 derece güvenlik tanımıyla yazılım güvenliği anlamında, veritabanı güvenliğinden, kimlik erişimi yönetimi ve tüm güvenlik yapısının sorgulanmasına kadar tüm ihtiyaçları adresleyen bir yapı kurduğu vurgulandı. Son olarak söz alan Baker da, tüm katılımcıları gün boyunca devam edecek farklı ürün gruplarındaki gelişmelerin anlatılacağı oturumları izlemeye devet etti.

 

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun