Genel 02 NİSAN 2009 / 13:46

Oracle’dan yeni nesil ERP uyarlama aracı

Oracle, yeni geliştirilen ERP uyarlama aracı ile uyarlama sürelerini aşağıya çekecek.

Oracle, yeni geliştirilen ERP uyarlama aracı ile uyarlama sürelerini aşağıya çekecek.


Oracle Türkiye, hızlı ve doğru kurumsal kaynak planlama ERP uygulaması için geliştirdikleri yeni kuşak uyarlama aracı olan Oracle Business Accelerators çözümünü İstanbul Hyatt Regency Otel’de düzenlenen bir etkinlikle tanıttı. Çözüm, 12 aya kadar ulaşabilen ERP uygulamalarının işletmeye uyarlanma süresini aşağıya çekmek için önemli bir alternatif sunuyor. Çözümün genel tanımının yapıldığı ve işletmeler için getirdiği avantajların Oracle EMEA Accelerate Direktörü Paolo Sutter tarafından aktarıldığı toplantıda ayrıca Oracle Business Accelerators İş Ortakları Paneli de düzenlendi. Oracle Business Accelerators iş ortağı olan Akademi, Expertim ve Innova yetkililerinin konuşmacı olarak katıldığı panelin ardından Oracle Business Accelerators uygulaması örnekleri de katılımcılarla paylaşıldı.


Toplantıda ERP kullanımında son yıllarda yaşanan en büyük problemlerin aylar süren canlı kullanıma geçiş, ERP maliyetinin önüne geçen danışmanlık maliyetleri olduğuna dikkat çeken Oracle Türkiye Direktörü Öner Naçar, uyarlama araçlarının önem kazandığını vurguladı. Bu araçlarla danışmanlık maliyetlerinin lisans maliyetleri ile aynı düzeye geldiğini ve hız kazanıldığını ifade eden Naçar, Oracle Business Accelerators’ın da hız ve maliyet avantajı ile bu konuda en etkin çözümu sunan alternatif olduğunun altını çizdi. Çözümün 40 iş sürecini modellediğini ve 43 modülü içinde barındırdığını belirten Naçar, Linux işletim sistemi üzerinde çalışan çözümün en önemli özelliklerinden birinin de konfigüre edilmiş bir sistemden alınan klon değil gerçek bir kurulum sihirbazı içeren bir yapıya sahip olması olduğunun da altını çizdi. Naçar, ürünün pazar, sektör ve ülke çeşitlemelerine uygun olarak Türkiye’deki versiyonun da KDV denkleştirme desteği, çok senet yönetimi, tek düzen muhasebe sistemi desteği gibi farklı özellikler taşıdığını da belirtti.


“ERP çözümleri daha düşük bir maliyetle uyarlanacak”Oracle EMEA Accelerate Direktörü Paolo Sutter ise “Oracle Business Accelerators,’ın şirketlerin hızlı ve güvenilir bir şekilde E-İş Yönetimi Uygulamaları gerçekleştirmesi için çok önemli bir bileşen olduğunu belirtti.Özellikle orta boy işletmeler için Oracle Business Accelerators’ın maliyet avantajı ile en hızlı yoldan ERP sistemlerini oluşturmalarını sağlamak için önemli bir açılım sağlayacağını belirten Sutter, Oracle Business Accelerators’la pazar, sektör, ülke çeşitlemeleri olan tek bir araç sunduğunu da dile getirdi. Çözümün ihtiyaçlara göre yerelleştirlmiş bir yapıyı da içinde barındırdığını belirten Sutter, ERP projelerinde yaşanan risk ve gecikmeleri ortadan kaldırdığı gibi, Türkiye’ye özgü özellik ve yerelleştirmeleri de etkin hale getirdiğini ifade etti. Oracle Business Accelerators’ın endüstriyel işlevsellik ve en iyi uygulamaların doğru karışımı sayesinde test süreçlerini hızlandırdığını da vurgulayan Sutter, “İş süreçlerinin konfigüre edilmesine ilişkin olarak proje ekibinin iç iletişimi artarken, müşteriye tam ve doğru bir şekilde konfigüre edilmiş bir çözüm, çok kısa bir süre içinde maliyet tasarrufu sağlanarak sunuluyor. Oracle Business Accelerators ayrıca toplam sahip olma maliyetini azaltırken yatırımın geri dönüşünü de hızlandırıyor. Modern ERP çözümlerinin daha düşük bir maliyetle uyarlanmasını hızlandıracak böylesi çok özel bir çözümü Türkiye pazarına sunmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz” diye konuştu. Çözümün spesifik tek bir sektör için değil, pek çok sektör uygun bir yapı ile sunulduğunu ve son 24 ayda 62 Oracle Business Accelerators projesi gerçekleştirildiğini belirten Sutter, içinde bulunduğumuz kriz ortamında önümüzdeki süreçte düşük maliyet ve verimlilik arayan işletmeler için önemli bir olanak sunacağını belirtti.


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun