Genel 18 MAYIS 2009 / 11:07

Optoma, Özel ile Türkiye pazarına odaklanıyor

Optoma ve Özel Bilgi İşlem işbirliği, Optoma projeksiyonlarını Türkiye pazarına taşıyacak.

Optoma ve Özel Bilgi İşlem işbirliği, Optoma projeksiyonlarını Türkiye pazarına taşıyacak.


Projeksiyon üreticisi Optoma, Özel Bilgi İşlem ile yaptığı işortaklığıyla Türkiye pazarında yaygınlaşmaya hazırlanıyor. 15 Mayıs'ta Antalya Xanadu Otel'de düzenlenen ve Özel Bilgi İşlem'in bayii ve satış kanalını biraraya getirdiği toplantı ile duyurulan iş ortaklığı ile Optoma projeksiyonları Özel Bilgi İşlem tarafından pazara sunulacak. Toplantının açılış konuşmasını yapan Özel Bilgi İşlem Genel Müdürü Güven Özek, Optoma'nın uzmanlık alanı projeksiyon olan ve 17 yıldır faaliyet gösteren bir şirket olduğuna dikkat çekerek bu işortaklığından mutluluk duyduklarını belirtti. Optoma projeksiyonlarının henüz Türkiye pazarında yeterince yaygınlaşmamış olduğunu belirten Özek, Optama ürünlerini yıl sonuna kadar pazarda ilk üç arasına sokmayı hedeflediklerini bunun için de kamu projeleri de dahil olmak üzere farklı alanlarda çalışmalarını yoğunlaştıracaklarını ifade etti. İşortaklığı kapsamında Optoma'nın teknik servis ve dağıtıcılığını üstlendiklerini belirten Özek, pazarda ilkler arasında yer alacak bir mini cep projektörü de dahil olmak üzere Optoma'nın farklı modellerini pazara taşıyacaklarını dile getirdi.


Optoma Emea Bölge Müdürü Adam Dent ise Türkiye pazarında yaygınlaşma politikaları doğrultusunda iş geliştirme konusunda  Özel Bilgi İşlem'le çalışmayı uygun bulduklarını belirtti. Optoma'nın odaklandığı noktanın projeksiyon olması nedeni ile farklı ihtiyaçlara yönelik geniş bir ürün yelpazesi olduğunu dile getiren Dent, kurumsaldan son tüketiciye doğru uzanmaya başlayan ve değişen projeksiyon pazarı yapısına da dikkat çekti. Optoma'nın farklı ihtiyaçlara uygun olarak tasarlanmış 25'in üzerinde projeksiyon alternatifinin Türkiye pazarında olacağını ifade eden Dent, bunların yanısıra ‘Pıco Packet Projekjector' adlı mini projektörü de satışa sunacaklarını dile getirdi. Mini projektörün 115 gramlık ağırlığı ile bir cep projektörü olarak hem kişisel kullanım hem iş tarafında pratik çözüm sunabileceğini belirten Dent, ‘ev sineması boyutlarında görüntü elde edilebiliyor.20 bine ulaşan lamba ömrü, uygun kontrast oranı ile farklı bir boyut getiriyor' diye konuştu. Optoma olarak ürünün yeni jenerasyonlarını da çok kısa süre sonra pazara sunacaklarını da belirten Dent, yeni jenerasyonların dahili hafıza ile birlikte sunulacağını dile getirdi.


Görüntü teknolojisinde DLP öne çıkıyor, 3D projeksiyonlar yoldaDent' in verdiği bilgiye göre görüntü işleme teknolojisi tarafındaki yeni eğilim, çip üzerine kurulu yansıtma teknoloisini kullanan DLP teknolojisi. Optoma projeksiyonlarında da bu teknolojinin kullanıldığını belirten Dent, LCD'ye göre ısınma problemini azaltması ve yüksek kontrast oranlarına çıkabilmesi nedeniyle dünyada da DLP ve LCD teknolojisi kullanımının yeni bir teknolji olmasına rağmen aynı düzeyde olduğunu ifade etti. DLP teknolojisinin filtre gerektirmemesi nedeniyle ısınmayı azalttığını, bakım maliyetini ortadan kaldırdığına değinen Dent, diğer taraftan özellikle LCD'de elde edilen 2500:1 kontrast oranlarına karşı DLP'de 4500:1 oranların ulaşılabildiğini ifade etti. Son dönemde 3D projeksiyon sistemlerinin de gündemde olduğunu da beliren Dent, bu konuda Optoma olarak çalışmalarını sürdürdüklerini ve kısa sürede projeksiyonlarda üç boyutlu görüntü alınacağını da dile getirdi.


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun