Genel 15 EKİM 2010 / 10:28

Opera Mobile Android'lere geliyor

Yeni internet tarayıcısı alternatifleri çoğaltıyor, mobil pazardaki payını büyütüyor.

Yeni internet tarayıcısı alternatifleri çoğaltıyor, mobil pazardaki payını büyütüyor.


Android işletim sisteminde Google'ın tarayıcısı Chrome Lite bulunuyordu. Ancak bu haffletilmiş sürüm bazı Android kullanıcılarını memnun etmiyordu. Bu durumu fırsat gören Norveçli tarayıcı geliştiricisi Opera, bu alanda kendine bir yer edinmek istiyor.

Şu ana kadar sadece Opera Mini kullanabilen Android sahipleri artık genişletilmiş sürüm Opera Mobile'dan yararlanabilecek. Yapılan açıklamaya göre, Opera Mobile önümüzdeki ay Android Market'ten indirilebilecek. Ayrıca, genişletilmiş sürüm daha donanımlı bir internet gezintisi de vaat ediliyor.

Opera Mobile, Mini'nin aksine bilgisayardaki internet deneyimini doğrudan taşınabilir cihazlara taşıyor. Opare Mobile, tamamen Javascript desteği veriyor. Android'lere gelecek internet tarayıcısı şu anda Symbian'da, yakında da Windows Mobile platformunda yer alacak.

Opera Mini, iPhone, iPad ve iPod Touch'larda bulunuyor. Ancak Opera Mobile'ın bu cihazlara gelmesiyle ilgili bir bilgi henüz verilmedi.

Detaylı bilgi ve uygun platforma indirmek için http://www.opera.com/mobile/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun