Genel 21 EKİM 2009 / 08:51

Önümüzdeki yıl elektronik piyasasında bir iyileşme olabilir

Elektronik endüstrisinin kötüye gittiği açık, ancak araştırma firması Gartner, endüstriyi iyi günlerin beklediğini öngörüyor.

Elektronik endüstrisinin kötüye gittiği açık, ancak araştırma firması Gartner, endüstriyi iyi günlerin beklediğini öngörüyor.


Araştırma firması Gartner; bilgisayar ve cep telefonu sektörlerini kapsayan elektronik sektöründeki kötü gidişatın 2010'da şekillenmesi beklenen iyileşmeyle düzeleceğini düşünüyor.

Gartner'ın Başkan Yardımcısı Klaus Rinnen: "Elektronik ekipman pazarının hemen hemen tüm sektörleri dibe vurdu ve pazar, geçen senenin aynı çeyreğiyle kıyaslandığında ilk büyüme"nin sinyallerini bekliyor" açıklamasında bulundu. Rinnen  konuşmasına şöyle devam etti: " Diğer büyük sektörler 2010'a kadar ilk büyümeyi göremezken, 2009'un üçüncü çeyreği boyunca bilgisayar pazarında büyümenin ilk sinyalleri mevsimsel satın alma eğilimleri tarafından yürütülecek". Özellikle Noel ve tatiller döneminin tüketici tarafında beklenen hareketlenmeyi yaşatması ümit ediliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun