Genel 01 HAZİRAN 2010 / 08:31

OnLive sizi bulutlara taşıyacak

Bulut tabanlı oyun servisi OnLive hayata geçmek üzere, önceden kayıt olanlara platform 1 yıl bedava oyun sunacak.

Bulut tabanlı oyun servisi OnLive hayata geçmek üzere, önceden kayıt olanlara platform 1 yıl bedava oyun sunacak.


Bulut tabanlı oyun servisi OnLive multi-milyar dolarlık oyun endüstrisini değiştirmeye hazırlanıyor. Platform bugün aylık 14.95 dolarlık erişim ücreti almadan, servise önceden kayıt olanlara 1 yıllık ücretsiz erişim sunacak. Bu bir yıllık bedava oyun teklifini kaçırmak istemeyen bir avuç oyun meraklısı ise önceden kayıt yaptırdı ve bu işlem 2 ay içinde sona erdi.

Servis ABD'de geniş bant bağlantısı olan herkesin erişimine açık olacak. Tabii oyunu oynamak için bir de OnLive'da hesabınızın olması gerek. 8 senedir geliştirilmekte olan bulut tabanlı oyun servisi oyunculara ve programcılara farklı bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Hizmetin temelde oyuncuların oyun deneyimini değiştirmesi beklenirken, yazılımı bir hizmet olarak sunması dikkat çekiyor.

Şirketin, OnLive servisinin oyun ağı kadar, servisin video tabanlı sosyal ağlarına yönelik ürün tanıtımlarına odaklanacağı biliniyor. Yeni bir oyun platformu olan OnLive'ın tablet bilgisayarlarda da yerini alacağı şüphesiz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun