Genel 15 EYLÜL 2009 / 12:47

Online sahtekârlığa SAS'tan sosyal ağ destekli çözüm

SAS, müşteri alışkanlıklarını daha iyi analiz edebilmek amacıyla sosyal ağları kapsayan yeni çözümünü duyurdu.

SAS, müşteri alışkanlıklarını daha iyi analiz edebilmek amacıyla sosyal ağları kapsayan yeni çözümünü duyurdu.


SAS'ın Sosyal Ağ Analizi çözümü (SAS Social Network Analysis) kişisel bilgilerle online veriler arasında kopuk olan ilişkileri bir bütün olarak ele alarak yeni eğilimleri ortaya koyuyor. Müşteri ilişkileri yönetimine katkı sağlayacak bu yenilik aynı zamanda verilerin doğru ve hızlı olarak takip edilmesiyle online sahtekarlığa karşı önlem almada yardımcı oluyor.

SAS'ın sunduğu Sosyal Ağ Analizi Çözümü, dolandırıcılıkla mücadele için, müşterilerin bir sosyal ağ içerisinde ilgili tüm faaliyetlerini ve ilişkilerini gözden geçiriyor. Paylaşılan adresler, telefon numaraları, hesap bilgileri, mülkiyet ve diğer işlem verileri bu kapsamda yer alıyor. Yazılımın görselleştirme yeteneği, müşteri bilgilerini ilgili tüm taraflara ileterek daha hızlı ve daha etkin değerlendirme imkanı sunuyor. Ağ analizi, ilgi bağı bulunan topluluklarını, fikir önderlerini ve önceden bilinmeyen ilintili durumları grafiksel olarak ortaya çıkarıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun