Genel 08 NİSAN 2009 / 12:07

Online oyunlara yeni bir soluk

ABD merkezli online oyun şirketi True Games, Warrior Epic ile oyun tutkunlarına yenilikçi özellikler sunmaya hazırlanıyor.

ABD merkezli online oyun şirketi True Games, Warrior Epic ile oyun tutkunlarına yenilikçi özellikler sunmaya hazırlanıyor.


Warrior Epic konusu fantezi evreninde geçen bir online aksiyon ve rol yapma oyunu. Oyun daha önce Gears of War, Starcraft, Age of Mythology, Lost Odyssey ve Unreal 2007 gibi efsane statüsüne erişmiş oyunlara imza atan Possibility Space tarafından geliştirilmiş.


Ücretsiz olarak çevrimiçi oynanabilen Warrior Epic'te oyuncular farklı Savaşçı Sınıfları arasından bir karakter yaratıyor ve oyun boyunca bu karakteri geliştiriyorlar. MMO oyunlardan beklendiği üzere karaktere ekstra silah ve zırh satın alınabiliyor. Oyunculara çok oyunculu mücadele, macera modu, tek başına macera ve oyuncu oyuncuya karşı seçenekleri sunuluyor. Oyuncular Savaşçı Salonu denilen bir merkezde karakterlerini yönetiyor, yeni savaçılar satın alabiliyor ve diğer oyuncularla buluşabiliyor.


Warrior Epic online oyun dünyasına bazı yenilikler de getiriyor. Bu özelliklerden en dikkat çekeni Ruh Sistemi. Oyuncunun bir karakteri macera sırasında öldüğünde ruh biçimine dönüşüyor ve farklı yetenekler kazanarak oyuncunun diğer karakterlerine yardımcı oluyor. Belli bir süre sonra bu karakter canlı biçime dönüşebiliyor.


Warrior Epic 20 - 30 dakikalık oturumlarla bile oyunda ileri seviyelere gelinebilecek şekilde kurgulanmış. Kısa sürede savaşçılar düzenlenebiliyor ve ganimetler kazanılabiliyor. Oyun dizüstü bilgisayarlarda da rahatça oynanabilecek şekilde tasarlanmış. Öte yandan grafik kalitesinin PC oyunlarındaki kadar yüksek olmasına dikkat edilmiş.


Warrior Epic'in basına tanıtıldığı toplantıda hazır bulunan True Games Uluslar arası İŞ Geliştirme Direktörü Dilek İlboğa oyunun internet kafelerde lisanslı oynatılması için gerekli çalışmaları yaptıklarını, oyunların telif haklarının korunması konusunda çok titiz davrandıklarını söyledi. İlboğa oyunun Türkçe oynanabildiği, ayrıca Türkçe teknik destek sağladıkları bilgisini de verdi.


True Games'in hissedarlarından, Hindistan'ın en büyük prodüksiyon ve yayın şirketi UTV'nin İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Amid Banka da toplantıda yaptığı konuşmada online oyun pazarında yüksek potansiyel gördükleri için Türkiye'ye önem verdiklerini belirtti.


Warrior Epic'in kapalı Beta versiyonu 20 Nisan'da online oynanmaya başlayacak. Oyunu 20 Mayıs tarihinde kullanıma sunmayı planlayan True Games Haziran ayında İstanbul'da bir tanıtım yapacak.


www.warriorepic.com

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun