Genel 02 KASIM 2009 / 07:19

On kişiden dördü interneti televizyona tercih etmiş

Yapılan araştırmaya göre, internet günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası.

Yapılan araştırmaya göre, internet günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası.


İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre, internet kullanıcılarının büyük bir kısmı, internet bağlantıları ve televizyonları arasında bir seçim yapmak gerektiğinde, televizyonlarından vazgeçiyor. Buna göre, internet günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası.

GfK Technology'nin yürütmüş olduğu "Connected Life" araştırmasına katılanların yüzde 53'ü internet bağlantısı olmadan günlük yaşamda verimli olabileceklerini düşünmezken, yüzde 38'i televizyon ve çevrimiçi video izlemek için bilgisayarlarını tercih ettiklerini belirtti.

Araştırma sonucunun dikkat çeken tarafı ise, internetin günlük yaşantının ayrılmaz bir parçası olmasının yanı sıra, işlevinin biraz değişmiş olması. İnternet eskiden olduğu gibi günlük işleri yapmak için değil de eğlence ve iletişim platformunda daha çok kullanılır hale geldi. Eski ve yeni medyanın birleşmeye devam etmesiyle bunun uzun süre devam etmesi bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun