Genel 13 HAZİRAN 2016 / 16:31

Olimpiyatlara hazırlık sanal gerçeklikle anlatıldı

Vanuatu’lu iki plaj voleybolcusunun Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’na giden zorlu yoldaki mücadeleleri, Samsung tarafından 360 derece sanal gerçeklik teknolojisi kullanılarak anlatıldı.

Samsung Electronics, Rio 2016 Olimpiyat Oyunları için geliştirilmiş 360 derecelik VR içeriği “Vanuatu Hayalleri”ni tanıttı. Plaj voleybolunu konu alan VR filmde Akademi ödüllü yönetmen Morgan Neville ise kreatif danışman olarak görev aldı. Vanuatu Hayalleri, Samsung'un yakın zamanda piyasaya sürdüğü “Mücadele Şansı” adlı kısa belgeselinin bir devamı olarak kullanıcıların beğenisine sunuldu.
 
Neville ortaklığında yaratılan kısa belgesel, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda yarışma hayallerini gerçekleştirebilmek için engellere karşı koyan ve amansız bir mücadele veren dünyanın farklı yerlerindeki dört umut verici sporcunun hayatlarını farklı bir bakış açısıyla anlatıyor. Üç dakikalık yeni içerik ise Vanuatu'lu plaj voleybolu ikilisi Miller Pata ve Linline Matauatu’nun antrenmanlarına odaklanarak, ikilinin Rio 2016 Olimpiyatları elemelerinde yaşadıkları sürükleyici deneyime izleyenleri de ortak ediyor. Çekimleri Miller ve Linline'nin ana vatanlarında gerçekleşen Vanuatu Hayalleri, 360 derece yavaşlatılmış yakın plan çekimleriyle öne çıkıyor. 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun