Genel 06 EYLÜL 2011 / 13:55

Olimpiyat oyunları ilk kez 3D olarak canlı yayınlanacak

Olimpiyat oyunları 3D olarak yayınlanacak

Panasonic, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ve Olimpiyat Yayın Servisleri (OBS) 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nın 3D canlı yayını için anlaşma sağladı.Olimpiyat Oyunları’nın İşitsel ve Görsel Ekipman kategorisindeki resmi partneri Panasonic, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nın 3D canlı yayınını gerçekleştirmek için Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ve Olimpiyat Yayın Servisleri (OBS) ile anlaşma sağladı.

3D canlı yayın, Açılış ve Kapanış Seremonileri, atletizm, jimnastik, dalış ve yüzme (Ed: Futbol, voleybol ve basketbol gibi popüler sporların geleceği henüz bilinmiyor) gibi başlıca etkinlikleri kapsayacak ve dünyanın her yanındaki yayıncı kuruluşlara ulaştırılacak. Londra Olimpiyatları süresince 200 saatten fazla 3D yayın gerçekleştirecek. Bu teknolojiler arasında AG-3DP1 ve tam entegre ikiz lensli 3D Full HD profesyonel kamera P2HD yer alıyor.

3D teknolojisinin yaygınlaşması için önemli bir adım olarak görülen anlaşma, 3D televizyon satışlarını büyük ölçüde artıracak. Umarız olimpiyatlardan önce yeterli teknolojik gelişme sağlanır ve 3D sorun çıkarandan çok keyifle izlenen bir alışkanlığa dönüşür.

Panasonic Yönetim İcra Sorumlusu Takumi Kajisha konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: “Olimpiyat Oyunları, yine Londra’da 1948 yılında gerçekleştirilen oyunların havadan canlı yayınlanmasından bu yana TV yayıncılığının gelişiminde her zaman için öncü ve yenilikçilikte de doruk noktası olmuştur. Panasonic, 1992 Barcelona oyunlarında gerçekleştirilen ilk dijital yayından Pekin 2008 oyunlarındaki ilk HD yayına kadar, Olimpiyat Oyunları’nın ev sahibi yayıncısını her zaman için gururla desteklemiştir. Şimdi de 2012 yılında Londra’da gerçekleştirilecek tarihin ilk 3D canlı yayın Olimpiyat Oyunları için IOC ve OBS ile birlikte çalışacağımızı gururla açıklıyoruz.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun