Genel 25 HAZİRAN 2010 / 07:16

Okulunu en iyi anlatan ödülü kaptı

Anlat Okulunu Web Sitesi Tasarım Yarışması ödülleri sahiplerini buldu.

Anlat Okulunu Web Sitesi Tasarım Yarışması ödülleri sahiplerini buldu.


IEEE ODTÜ Öğrenci Kolu inisiyatifiyle, Microsoft sponsorluğu ile 21-23 Haziran 2010 tarihlerinde bu sene üçüncüsü düzenlenen Anlat Okulunu Web Sitesi Tasarım Yarışması ödülleri sahiplerini buldu. Gençlerin ve okul çağındaki çocukların internet ile daha erken dönemde tanışmaları ve eğitilerek bilinçlendirilmeleri amacıyla düzenlenen yarışma, ilköğretim seviyesindeki öğrencilerin bilişimle erken yaşta tanışmalarına fırsat veriyor.

Yatılı İlköğretim Bölge Okulları'nın (YİBO) da katılımıyla gerçekleşen Anlat Okulunu Web Sitesi Tasarım Yarışması'nda finale kalan 20 proje sahibi öğrenci, Microsoft tarafından hazırlanan web tasarımı eğitimleri aldılar. Yarışmada finale kalan öğrencilerin yanı sıra Yenilikçi Öğretmen Projesi kapsamında öğretmenler de özel bir eğitim aldılar.

Dereceye giren ilk üç öğrenciye ödülleri, 23 Haziran 2010 Çarşamba günü ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde düzenlenen bir törenle ödülleri teslim edildi. Yarışmada Ankara Yasemin Karakaya İlköğretim Okulu öğrencilerinden İbrahim Ethem Demirci birincilik ödülünün sahibi oldu. Sinop Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'ndan Ecemnur Karakaş ikinci, Samsun Bafra Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'ndan Emre Akbaş üçüncü oldu. Yatılı İlköğretim Bölge Okulları'nın da katıldığı yarışmada bu kategoride Iğdır Karakoyunlu Gazi Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'ndan Yağmur Akkaş'a ödülü teslim edildi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun