Genel 02 MART 2010 / 10:28

OKI LED 20 yaşında

OKI, LED teknolojisini yazıcı ve fakslara 20 yıl önce uygulamıştı.

OKI, LED teknolojisini yazıcı ve fakslara 20 yıl önce uygulamıştı.


OKI, ABD'de 1962 yılında yaratılan ve ağırlıklı olarak aydınlatmada kullanılan LED teknolojisini, 20 yıl önce yazıcılarda kullanmaya başlayarak önemli bir atılım yaptı. Avrupa'da LED ürün serisi "OL400 ve OL 800" yazıcıları 1989 yılında tanıtan OKI, geçtiğimiz 20 yılda EMEA bölgesinde 4 milyon LED teknolojisi kullanan yazıcı, çok fonksiyonlu yazıcı ve faks sattı.

OKI Printing Solutions Türkiye Genel Müdürü Lusi Adut, LED teknolojsinin cihazların ömrünü uzatan son derece güvenli bir teknoloji olduğunu belirtek, "Müşterilerimize uygun fiyatla, kaliteli, uzun ömürlü ürünler sunmamızı sağlayan, onların memnunuiyeti artıran, çevreyi koruyan LED teknolojisini geliştirenlere teşekkür borçluyuz" dedi. Adut, OKI tarafından yazıcı, çok fonksiyonlu ürünler (MFP) ve fakslara uygulanan LED tekolojisinin OKI ürünlerinin kesintisiz uzun süre çalışmasını ve kullanıcıların asıl işlerine konsantre olmalarını sağladığını söyledi.

LED teknolojisi yazıcılarda, lazer teknolojisine göre daha yalın ve küçük bir düzenekle baskının gerçekleştirilmesini sağlıyor. Böylece yazıcılar daha az enerji ve performans harcayarak daha kaliteli sonuçlar veriyor.