Genel 12 ŞUBAT 2010 / 13:53

OKI'den size bir tavsiye var

OKI, "İşiniz ve zamanınız değerliyse orijinal sarf malzemesi kullanın" tavsiyesini yineledi.

OKI, "İşiniz ve zamanınız değerliyse orijinal sarf malzemesi kullanın" tavsiyesini yineledi.


OKI Printing Solutions Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Bensi Nazra, piyasada orijinal sarf ürünlerinin yerine satılan sahte ve sağlıksız sarf ürünlerinin kullanımının yazıcıların ömrünü kısalttığını, cihazlarda arızalar meydana geldiğini ve bu tür ürünlerin kullanım ömürlerinin orijinal üründen daha kısa olduğunu söyledi.

İleri teknoloji ile üretilmiş, işletmenizin kritik görev yerlerinde çalışan yazıcılarda orijjinal olmayan sarf malzemesi kullanıldığında önemli sorunlar ortaya çıktığını belirten Nazra şöyle devam etti: "Orijinal olmayan sarf malzemelerinde, tonerin ya da şeridin çabuk bitmesi, renk ve baskı kalitesinde istenen sonucun alınamaması gibi sorunlar ortaya çıkıyor. Düşük maliyette satın alındığı düşünülen orijinal olmayan bir sarf malzemesi kullanıldığı taktirde ileri teknoloji ile ürettiğimiz yazıcılarımız zarar görüyor. Yazıcılar tamire gittiğinde bir süre devre dışı kalıyor ve kullanıcı açısından iş kaybı ve itibar kaybı ortaya çıkıyor. Bu durumda işletmeler hem verimlilik, hem de yapılan işin kalitesi açısından zarara uğruyor".

Nazra, nokta vuruşlu OKI yazıcı kullananları orijinal olmayan şeritlere karşı uyararak, "OKI orijinal şerit kullanımını özendirmek amacıyla etkin adımlar atacaktır" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun