Genel 03 EYLÜL 2009 / 09:20

Öğretmenim Gmail’imiz kesildi çalışamadım

Mühendislik hatası Gmail’i kesintiye uğrattı.

Mühendislik hatası Gmail’i kesintiye uğrattı.


150 milyon kullanıcının büyük bir çoğunluğunu etkileyen Gmail servisinin anlık kesintisinden kaynaklanan hatadan sonra Google özür diledi. Şirket Salı günü kaynaklanan iki saatlik kesintiyi büyük bir sorun olarak tanımlayıp, böyle bir hatanın bir daha olmayacağını temin etti.

Şirketten yapılan açıklamaya göre web sunucusu kesintinin rutin güncellemeler sırasında oluşan hatadan kaynaklandı. Şirketin blogunda bu özrü dile getiren Ben Treynor, problemin mühendislerin rutin güncellemeleri yapmak için Gmail sunucularını çevrimdışı konumuna getirmelerinden kaynaklandığını belitti. Bu problemden masa üstü email programlarına erişmek gibi servislerin etkilenmediğini sözlerine ekledi.

Google’ ın en son yaşadığı teknik problem Mayıs ayında olmuştu ve milyonlarca insan arama motoru sayfasına erişemediği gibi Google News ve Gmail gibi sayfalara da erişememişti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun