Genel 02 ŞUBAT 2010 / 07:11

Öğrencilere maaşlı staj fırsatı

YASED Koza Projesi kapsamında öğrenciler iş hayatına atılıyor. Başvurular Yenibiris.com üzerinden yapılacak.

YASED Koza Projesi kapsamında öğrenciler iş hayatına atılıyor. Başvurular Yenibiris.com üzerinden yapılacak.


İlki 2009 yılında gerçekleştirilen ve bu yıl da kapsamı genişletilerek bir kez daha hayata geçirilen proje kapsamında YASED Uluslararası Yatırımcılar Derneği üyesi şirketler, öğrencilere yazın staj yapma fırsatı sunuyor. Türkiye'nin en az gelişmiş 4 bölgesindeki üniversitelerde okuyan öğrencilere staj fırsatı sunan proje için başvurular, Yenibiris.com üzerinden yapılacak.

Staj süresince öğrencilere maaş ödemesinin yapılacağı, yol ve konaklama masraflarının karşılanacağı projeye T.C. vatandaşı olan, kapsam dahilindeki üniversitelerin 3'üncü ve 4'üncü sınıflarında okuyan, orta düzeyde İngilizce bilgisi ve öğrenmeye ilgi duyan herkes www.yenibiris.com/yased adresi üzerinden başvurabiliyor. Son başvuru tarihinin 15 Şubat 2010 olarak belirlendiği projeye katılan öğrenciler, Temmuz ayında 30 veya 45 günlük stajlar yaparak kişisel gelişim, liderlik ve girişimcilik eğitimleri alacak.

İlk yılında pilot bölge olarak seçilen GAP Bölgesi'nde başarıyla tamamlanan YASED Koza Projesi, söz konusu bölgelerdeki üniversite öğrencilerine fırsat eşitliği sağlamayı hedefliyor. Geçen yıla kıyasla bu yıl daha çok öğrenciye ulaştırılması planlanan proje, uluslararası firmaların iş yapış sistemlerinin yerinde öğrenilmesine olanak sağlayarak, öğrencilere vizyon ve deneyim kazandırmayı amaçlıyor.

YASED Koza Projesi'nin bu yılki proje liderleri Nestle İnsan Kaynakları Direktörü Zuhal Çivi, PwC İnsan Kaynakları Müdürü Sibel Eren ve Türk Henkel İnsan Kaynakları Müdürü Derya Esin Kocamaz'dan oluşuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun